Заявки на отримання 8 тис. грн допомоги від держави подали вже понад 300 тис. ФОПів, які працюють у регіонах, які потрапили до «червоної» зони карантину. Уряд уже виплатив 200 млн грн допомоги, тобто її отримали приблизно 25 тис. осіб — це трохи більше за 8% усієї кількості заявок.
Зокрема, ті ФОПи та працівники, які подали заявки в перші дні роботи програми, уже почали отримувати допомогу. Про це повідомив міністр економіки Ігор Петрашко.
Також міністр зауважив, що програма розрахована на 2021 рік і за необхідності на неї виділять додаткові гроші.
Крім того, додаткові витрати на виплати підприємцям передбачила й місцева влада. Щоб отримати додаткові кошти, реєструватися окремо не потрібно.
Після закінчення строку подання заявок Мінцифри впродовж десяти днів сформує перелік зареєстрованих працівників і ФОПів і передасть його місцевій владі. Тоді влада на місцях зможе ухвалити рішення про виплату додаткової допомоги.
Контекст. 9 квітня набув чинності закон про надання одноразової допомоги підприємцям і працівникам у «червоних» зонах. На допомогу ФОПам планується витратити майже 3 млрд грн.