За підсумками декларування податку на додану вартість за операціями з надання електронних послуг (так званий «податок на Google») станом на 24 травня 2023 року до держбюджету надійшло майже 3,2 млрд грн. Про це повідомив голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев.
За результатами поданих за І квартал 2023 року спрощених декларацій із податку на додану вартість особами-нерезидентами задекларовано майже 23,5 млн євро та $27,1 млн, або 1,9 млрд грн.
Найбільші суми задекларовані за I квартал 2023 року компаніями Google Play, Google, Etsy, SONY, Netflix, Apple, META, Valve Software, AMAZON.
Особливо відзначив нардеп податковий внесок у бюджет платформи OnlyFans.
«Компанія OnlyFans. З початку року вона нарахувала $620 тис. податку та сплатила 23,3 млн грн до бюджету. Додамо, що сервіс повністю вийшов із рф і фінансує тільки нашу армію», — зазначив Гетманцев
Станом на 1 квітня 2023 року на податковому обліку перебувають 87 платників «податку на Google», що на 30 осіб-нерезидентів більше, як порівняти з кількістю таких осіб, зареєстрованих станом на 1 квітня 2022 року.
Станом на 24 травня 2023 року міжнародні компанії сплатили ПДВ у сумі майже 3,2 млрд грн.
Строк сплати податку за І квартал 2023 року – 9 червня 2023 року, тому ще очікується сплата податку в сумі більш як 0,7 млрд грн.