29 травня у світі відзначають Міжнародний день миротворців, у Швеції – День ветеранів, в Домініці – День матері, а в Англії, Уельсі та Ірландії – День дубового яблука на честь відновлення династії Стюартів.
нагадує, які історичні події відбулися 29 травня в Україні та світі.
У 1453 році турецькі війська Мехмеда II захопили Константинополь після 53 днів облоги міста. Це стало кінцем 1500-річної Візантійської імперії та цілої доби середньовіччя.

У 1660-му в Англії була відновлена монархія. На королівський престол зійшов Карл ІІ Стюарт, син страченого у 1649 році Карла І Стюарта.
У 1738 році у Петербурзі видано імператорський указ про повернення козаків і посполитих, що втекли в Гетьманщину та в Російську імперію, на Слобідську Україну.
А хіба ж я не жінка? – легендарна промова чорної феміністки Соджорнер Трут
У 1851-му Соджорнер Трут, народжена у рабстві чорна американська аболіціоністка та піонерка фемінізму, виступила з легендарною промовою «А хіба ж я не жінка?» на з’їзді, присвяченому боротьбі за права жінок в Огайо. У наші дні на її честь назвали марсохід «Соджорнер».

«...Ніхто й ніколи не допомагав мені сідати до екіпажу, не переносив через калюжі і не поступався місцем! А хіба ж я не жінка? Подивіться на мене! Подивіться на мої руки! Я орала, сіяла і збирала врожай, і жоден чоловік не робив це швидше і краще за мене! А хіба ж я не жінка? Я могла працювати нарівні з чоловіком і їсти як чоловік — коли у мене було що їсти! І я терпіла удари батогом нарівні з чоловіком — а хіба ж я не жінка? Я народила тринадцять дітей і бачила, як майже всіх їх продавали до рабства, і коли я ридала, виплакуючи своє горе матері, хто, окрім Бога, чув мене? А хіба ж я не жінка? А потім вони говорять про цей… в голові… як вони його називають? (хтось із залу шепоче: «Інтелект») О так, любий. І як це пов'язано з правами жінок і чорних? Якщо моя головешка вміщує пінту, а ваша кварту, хіба справедливо з вашого боку не давати мені наповнити хоча б мою половину кварти? А потім онтой низенький чоловік у чорному каже, що жінки не можуть мати ті ж права, що й чоловіки, тому що Ісус не був жінкою! А як Ісус з'явився? Звідки він прийшов? Він прийшов від Бога і жінки! І чоловіки тут ні до чого. Якщо перша створена Богом жінка була досить сильною, щоб самотужки перевернути світ, то ці жінки всі разом зможуть поставити світ з голови на ноги і знову привести його до ладу! І якщо вже вони про це просять, то краще чоловікам дозволити їм це зробити», – і зал вибухнув оплесками.
У 1900 році компанія OTIS зареєструвала торгову марку «Ескалатор». Пізніше ескалаторами стануть називати всі ескалатори.
У 1919-му загальна теорія відносності Альберта Ейнштейна була перевірена британськими астрономами Артуром Еддінгтоном та Ендрю Клодом де Шеруа Кроммеліном.
У 1928 році Фрітц фон Опель, онук засновника компанії «Опель», на експериментальному автомобілі власної конструкції подолав рубіж швидкості 200 км/год.
У 1953-му на найвищу точку планети, гору Джомолунгма (Еверест, 8848 м), вперше піднялися люди – новозеландець Едмунд Персиваль Гілларі і його провідник шерп Норгей Тенцинґ.

29 травня 1953 новозеландець Едмунд Персиваль Гілларі і його провідник шерп Норгей Тенцинґ вперше покорили Джомолунгму
60 років тому, 29 травня 1964 року, в Києві відкрили для відвідувачів найбільший в СРСР ботанічний сад, сьогодні – Національний ботанічний сад ім. Гришка.
У 1990-му створено Європейський банк реконструкції та розвитку. Угоду про це підписали 40 європейських держав, Європейський інвестиційний банк і Європейська економічна спільнота.