28 березня у світі відзначають День їжі на паличці та День бур'янів, а у комуністичному Китаї – так званий день звільнення тибетців від рабства, фактично день анексії Тибету. нагадує, які історичні події відбулися 28 квітня в Україні та світі.
У 1795 році відбувся Третій поділ Польщі. Країну поділили Російська імперія, Австрійська імперія та Королівство Пруссія, а Річ Посполита припинила існування:
- Австрія отримала Краків, Холмщину, Південне Підляшшя та Нову Галичину над Вислою;
- до Російської імперії відійшли Литва, Курляндія, Західна Білорусь та Західна Волинь;
- Королівство Пруссія отримало частину Підляшшя і Мазовецьких земель із Варшавою, а також частину Жемайтії.
У 1842-му у Львові відкрився театр Станіслава Скарбека, нині Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької, на той час третій за розміром у Європі.

У 1910 році француз Анрі Фабр здійснив перший успішний політ на гідроплані Fabre Hydravion на півдні Франції.
У 1933-му біплан авіакомпанії Imperial Airways City of Liverpool став першим літаком, який зазнав авіакатастрофи через диверсію: пасажир влаштував пожежу на борту.
Як Китай анексував Тибет 28 березня 1959 року
У 1959-му Державна рада Китайської Народної Республіки розпустила уряд Тибету та призначила маріонеткового Панчен-ламу його керівником. Останні 15 років офіційний Китай 28 березня святкує в Тибетській автономній області так званий день звільнення одного мільйона тибетців від рабства, а фактично – день анексії.
Цьому передувало повстання у столиці Тибету Лхасі, яку з 1951 року фактично контролювала Компартія Китаю. 12 березня протестувальники на вулицях Лхаси проголосили незалежність Тибету. Війська Тибету забезпечили шлях евакуації для Далай-лами, який утік у вигнання. Бій за палац Далай-лами тривав близько двох днів, після чого переважаючі китайські підрозділи розбили погано озброєних тибетців.
Після розгрому повстанців почалися репресії, під час яких були вбиті близько 87 тисяч тибетців — за офіційними китайськими підрахунками. Тибетські вигнанці стверджують, що кількість загиблих перевищує 430 тис. людей: вони загинули під час повстання та партизанської війни, яка тривала в Тибеті 15 років, доки США не припинили її підтримку.
У 1979 році сталася найбільша аварія в атомній енергетиці США – часткове розплавлення реактора АЕС Три-Майл-Айленд у містечку Лондондеррі, штат Пенсільванія. Аварія змусила владу затвердити нові правила для атомної промисловості. Деякі епідеміологічні дослідження зафіксували статистично значуще збільшення рівня захворюваності на рак в регіоні. Ліквідація наслідків аварії тривала до 1993 року і коштувала близько $2 млрд (в цінах 2022 року). Реактор TMI-1 був перезапущений у 1985 році, а потім виведений з експлуатації у 2019 році через операційні збитки.