Facebook Pixel

Китай запустив перший у світі комерційний ядерний реактор четвертого покоління

АЕС «Шидаован» у КНР

АЕС «Шидаован» у КНР

У КНР на АЕС «Шидаован» у північній провінції Шаньдун розпочато комерційну експлуатацію ядерного реактора нового покоління, який є першим у своєму роді у світі.

Високотемпературний газоохолодний реактор (ВГР, або за міжнародною класифікацією – HTGCR) потужністю 200 МВт, розроблений спільно державною комунальною компанією Huaneng, Університетом Цінхуа та Китайською національною ядерною корпорацією.

Китай має на меті виробляти 10% електроенергії за допомогою атомної енергії до 2035 року і 18% до 2060 року, але станом на вересень цього року він не досяг своєї мети до 2020 року зі встановлення атомної потужності 58 гігават.

Високотемпературний газоохолодний реактор

Високотемпературний газоохолодний реактор

Контекст Основними вимогами до будь-якої сучасної електростанції є безпека та найменші викиди вуглекислого газу у довкілля. Вважається, що ВГР повністю задовольняє ці вимоги. Тому в багатьох розвинених країнах ведуться науково-дослідні та проєктно-конструкторські розробки палива, технологій та дизайну ВГР.

ВГР дозволяють перейти до водневої енергетики (вони можуть виробляти водень), виробляти електроенергію з ККД до 50%; застосовувати високу температуру безпосередньо в різних виробництвах, пов'язаних з використанням високих температур.

ВГР мають підвищену безпеку, мають самозахищеність, для них практично виключена така важка аварія, як розплавлення активної зони.

Як теплоносій у ВГР використовується гелій, робоча температура – близько 1000 °C.

У 2000 році було створено Міжнародний форум з енергосистем четвертого покоління (Generation IV International Forum). Натепер його членами є Аргентина, Австралія, Бразилія, Канада, Китай, Франція, Японія, Корея, Росія, ПАР, Швейцарія, Велика Британія та США.

Перші дослідження з ВГР було розпочато 1950 року. Реактор Peach Bottom у США був першим, що виробляє електрику, він працював з 1966 по 1974 рік як демонстратор технологій. Нині у шести країнах побудовано ВГР.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉