Facebook Pixel

Цей день в історії. 27 лютого вбили Бориса Нємцова

27 лютого відзначають Міжнародний день полярного ведмедя та день обізнаності про аносмію (втрату нюху). Православні згадують братів Кирила і Мефодія, творців кириличної абетки.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 27 лютого в Україні та світі.

У 1870 році уряд Японії затвердив державний прапор Країни сонця, що сходить – червоне коло в білому полі.

У 1933-му в Берліні підпалили Рейхстаг – будівлю парламенту. Нацисти звинуватили у підпалі комуністів на чолі з Георгієм Димитровим, а голова нацистської партії та новопризначений канцлер Адольф Гітлер скористався нагодою, щоб розпустити парламент, заборонити компартію, яка мала 17% депутатських мандатів, та встановити диктатуру в Німеччині.

У 1942-му в Бабиному Яру німці провели масові розстріли членів українського націоналістичного підпілля.

80 років тому, 27 лютого 1944 року, у чеченському селищі Хайбах війська НКВС зігнали в стайні 600-700 людей з хуторів сусідніх селищ та аулів, які не могли самостійно спуститися з гір – хворих, старих, дітей та жінок, – та спалили їх живцем.

У 1965-му свій перший політ здійснив перший у світі широкофюзеляжний транспортний літак АН-22 («Антей») київського КБ О. К. Антонова.

У 1990 році Верховна Рада СРСР створила нову посаду президента СРСР.

У 1991-му президент США Джордж Буш-старший оголосив про звільнення Кувейту в ході операції «Буря в пустелі».

10 років тому, 27 лютого 2014 року, російські спецпризначенці у військовій формі без розпізнавальних знаків захопили будівлі парламенту і Ради міністрів Криму і вивісили над ними російські прапори.

27 лютого 2015 року в москві на мосту навпроти кремля чотирма пострілами в спину вбили Бориса Нємцова, одного з лідерів російської опозиції, який одразу підтримав Революцію Гідності і засудив російську окупацію Криму та Донбасу.

Подякувати 🎉