Після знецінення гривні на тлі повідомлення про відставку Якова Смолія з посади голови Національного банку ситуація на валютному ринку відновилася, сильних коливань немає. Про це на своїй сторінці у Facebook написав глава Ради Нацбанку Богдан Данилишин.
«Попри спроби «прихильників апокаліпсису» (йдеться про прогнози експертів, які говорили, що через відставку глави НБУ гривня значно подешевшає. — ) розхитати ринок, коливання курсу гривні відбуваються у вузьких межах. У разі надмірних коливань курсу НБУ здійснюватиме валютні інтервенції з метою збалансування попиту та пропозиції на ринку. З огляду на те, що значення курсу гривні на 12:00 01.07 було 26,75 грн/долар, ціна «політичного тиску» 20 копійок».

Богдан Данилишин
Голова Ради НБУ

Богдан Данилишин
Голова Ради НБУ
За словами Данилишина, для того, щоб стримати надмірні коливання курсу гривні до долара під впливом десятикратного збільшення обсягу покупки долара на умовах «форвард», як порівняти із середньоденним значенням з початку року, наступного дня після заяви Смолія Нацбанк продав $150 млн.
Він також додав, що 3 липня ситуація стабілізувалася, а 6 числа гривня значно зміцнилася.

Інфографіка: Facebook / Богдан Данилишин
Контекст. Смолій написав заяву про звільнення і 1 липня о 17.00 передав її президенту Володимиру Зеленському. Причиною цього сам голова Нацбанку назвав політичний тиск.
Подібна новина викликала неоднозначну реакцію у бізнесу і політичних діячів в Україні.
Після новин про відставку Смолія Мінфіну довелося скасувати останнє розміщення євробондів на суму $2 млрд. А низка інвесторів взагалі заявили про те, що припиняють інвестиції. Водночас олігарх Ігор Коломойський позитивно оцінив розвиток банківського сектора та економіки в разі звільнення Смолія.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки