11 січня в Албанії відзначають день республіки, а в Японії — день Кагамі біракі, коли японці ламають навпіл подвійні новорічні тістечка мочі та відкривають бочку саке.
нагадує, які історичні події відбулися 11 січня в Україні та світі.
У 1919 році у Радянській Росії введена продрозверстка – обов'язкова здача селянами державі надлишків хліба.

У 1922-му у канадського місті Торонто вперше застосували інсулін для лікування діабету. Ін’єкції гормону вперше врятували життя хлопцю на ім’я Леонард Томпсон.
У 1923-му через те, що Німеччина не виплатила репарації за Версальським договором, війська Франції та Бельгії зайняли Рурську область, де видобувалося 70% німецького вугілля.
У 1946 році в Албанії скасована монархія і проголошена народна соціалістична республіка. Державу очолив лідер компартії, сталініст Енвер Ходжа, який керував Албанією до самою смерті у 1985 році. У 1976-му Ходжа оголосив політику «опори на власні сили», тобто автаркію. Країна майже цілком закрилася від усього світу. Зовнішня торгівля трохи зросла після смерті диктатора, проте суворі обмеження зберігалися до 1991 року. Албанія досі залишається найвідсталішою країною Європи.
У 1971 році американський журналіст Дон Гефлер вперше застосував вислів «Кремнієва долина» в серії статей «Кремнієва долина США».
У 1994 уряд Ірландії фактично скасував політичну цензуру – нарешті була знята заборона на теле- і радіомовлення представників ІРА та партії Шинн Фейн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист