Уряд Ірландії ухвалив рішення внести зміни щодо умов прийому українців, у звʼязку з цим запроваджено низку нововведень.
Про це повідомляє Ukrainian Action in Ireland у Facebook.
На сьогодні в Ірландії проживає понад 101,2 тис. переселенців з України. З них 74,5 тис. українців мешкають у державних житлових приміщеннях, при цьому 57 тисяч – у повністю обладнаних квартирах. За час перебування у країні було працевлаштовано понад 16 тис. українців. Щотижня прибуває приблизно 500 нових переселенців.

Ірландія приймає 2,3% усіх шукачів тимчасового захисту в країнах Європи, також до Ірландії їдуть з інших країн Європи.
Які відбудуться зміни?
- Шукачі тимчасового захисту з України будуть забезпечені державним житлом на 90 днів, по закінченню яких вони повинні будуть самостійно знайти собі притулок або скористатися орендою. Впродовж цього терміну вони отримуватимуть знижені виплати соціального захисту та щотижневу допомогу на витрати у розмірі 38,80 євро на дорослого та 29,80 євро на дитину.
- Центри проживання для новоприбулих біженців пропонуватимуть харчування та прання, медичну допомогу і програму заходів для дітей та молоді. Там також надаватимуть інформацію про права та допомогу у пошуку житла та інтеграції.
- Після того як особи під тимчасовим захистом залишають приміщення центру перебування, вони матимуть право подати заяву на отримання стандартної соціальної допомоги за умови відповідності стандартним умовам пошуку роботи.
Ці зміни набудуть чинності з початку 2024 року. Жодних змін не буде для тих, хто зараз перебуває в державному житлі. Однак біженці вже повідомлені, що державне житло є короткостроковим.
Українська журналістка Ніна Міщенко, яка отримала прихисток в Ірландії, прокоментувала ситуацію:
«Якщо ви чи ваші родичі думають поїхати сюди, почитайте це повідомлення. На жаль, через 90 днів самостійно знайти житло майже нереально без постійної роботи і коштує це 2-2,5 к євро на місяць».
Раніше повідомляв, що Ірландія планує провести тендер для розміщення шукачів притулку в плавучих готелях і кораблях, оскільки через наплив біженців місць для їхнього розміщення в країні не вистачає.