Facebook Pixel

10 тис. українських біженців в Ірландії почнуть примусово виселяти з 1 квітня

З квітня тисячі біженців в Ірландії ризикують бути виселеними. Уряд ірландського прем'єр-міністра Лео Варадкара з 1 квітня знімає заборону на виселення, що діяла протягом зими.

Про це повідомляє The Financial Times.

За словами політика, в Ірландії не вистачає 250 тис. місць для проживання.

Країна з населенням 5,1 млн зіткнулася з безпрецедентною житловою проблемою разом із необхідністю забезпечити житлом українських переселенців і біженців з інших країн.

Quote«Зараз ми прийняли 58 тис. українців, ще 20 тис. отримали міжнародний захист. З житлом є велика проблема», — пояснив міністр із питань імміграції Родеріх О'Горман.

Місцеві праворадикальні угруповання використовують житлову кризу як привід для протестів, дехто йде з банерами, на яких написано: «Ірландія переповнена». Напади, що спостерігалися останнім часом на ґрунті расизму, плямою лягає на соціально прогресивний образ країни.

Очікується, що цього року житлова криза досягне особливого розмаху. На думку експертів, масові виселення стануть додатковим тягарем для екстрених служб. Згідно з останніми урядовими даними, рекордній кількості людей — 11 754, третину з яких складають діти, — у січні було потрібно терміново знайти житло.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉