За попередніми оцінками масштабів міграції та переміщення робочої сили, 35% довоєнного населення України зараз живе далеко від дому.
З 41,4 млн населення у 2021 році приблизно 7,8 млн залишили Україну, а ще 6,5 млн стали внутрішніми переселенцями.
Про це йдеться в повідомленні Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Майже кожна четверта українка зараз перебуває за кордоном. Більшість із них до виїзду з країни були працевлаштовані. Україну також залишили 13% чоловіків, стверджують в ЄБРР.
Більшість біженців не знайшли роботу в країнах, що їх приймають, багато з них постають перед фінансовими труднощами.
З-поміж тих, хто залишився в Україні, багато втратили життя або отримали травми, які не дають їм змоги працювати.
Зараз ЄБРР підтримує компанії, які надають допомогу українцям, заради підвищення стійкості людського капіталу протягом війни:
- підтримка малих і середніх підприємств, які постраждали від війни, через інвестиції ЄБРР у партнерські фінансові установи та фонди акцій;
- екстрена підтримка ліквідності великих роботодавців, зокрема, у секторах природних ресурсів, енергетики та агробізнесу;
- фінансова та технічна підтримка великих корпоративних клієнтів, щоб забезпечити додаткові можливості працевлаштування для тих, хто найбільше постраждав.
ЄБРР також співпрацює з великими держпідприємствами та клієнтами з приватного сектору, щоб забезпечити доступ громадян до життєво важливих послуг.
Зрештою банк співпрацює з політичними партнерами, щоб задовольнити найнагальніші потреби в людському капіталі та забезпечити рівні можливості. Проте щоб переконати біженців повернутися в Україну, необхідно відновити країну.
Звіт «Війна проти України та її вплив на людський капітал: ранні дані та відповідь ЄБРР» у банку зробили на підставі опитувань, проведених Нацбанком України, Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Управлінням ООН із координації гуманітарних питань (UNOCHA) та Міжнародної організації з міграції (МОМ) для оцінки масштабів переміщення та втрат.