Facebook Pixel

ЄБРР і Нідерланди надають 25 млн євро гарантій агросектору України

Нідерланди надають фінансову гарантію в розмірі 25 млн євро для підтримки бізнесу в галузях, що пов’язані з аграрним сектором України.

Гарантійну угоду 24 січня 2023 року підписали в Лондоні заступник директора відділу зовнішніх фінансових відносин Міністерства фінансів Нідерландів Робін Уйтерлінде та керуюча директорка Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Інес Роша, повідомила пресслужба ЄБРР.

На що підуть гроші ЄБРР

Внесок буде спрямований на продовольчу безпеку та допоможе залучити подальше фінансування ЄБРР в Україні. На гранти та кредити можуть розраховувати приватні компанії, що ведуть бізнес в агросекторі, харчовій промисловості, логістиці або експорті продовольства.

Україна є великою сільськогосподарською економікою, яка постачає сільгосппродукцію по всьому світу, нагадує ЄБРР.

Quote«Важливо підтримувати економічну стійкість України в цій невиправданій війні. Підтримуючи сектор агробізнесу України, ми також підвищуємо продовольчу безпеку в усьому світі, зокрема в багатьох країнах, що розвиваються», – пояснив Робін Уйтерлінде.
Quote«Війна проти України ставить під загрозу продовольчу безпеку в усьому світі, оскільки Україна є значним виробником і експортером продовольства. Фінансування підтримає приватні компанії, пов’язані з сільським господарством України, допомагаючи подолати глобальну продовольчу кризу, що насувається», – додала Інес Роша.

Хто саме у ЄБРР підтримує Україну грошима

У ЄБРР назвали країни, які зобов'язалися бути фінансовими донорами для України та інших країн, що постраждали від війни. Це Європейський Союз, Австрія, Велика Британія, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Нідерланди, Норвегія, Південна Корея, Тайвань, Фінляндія, Франція, Швеція, Швейцарія, США та Японія.

Нагадаємо: наприкінці 2022 року Нідерланди також надали грант у розмірі 70 млн євро на підтримку позики ЄБРР компанії «Укренерго» для термінового ремонту інфраструктури, яка зазнала інтенсивних російських бомбардувань.

У третьому кварталі 2022 року ЄБРР зафіксував чистий збиток 1,7 млрд євро після прибутку в розмірі 2,5 млрд євро за 2021 рік. Головною причиною в банку називають війну, яку веде росія проти України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉