Сенат США запровадив нові санкції проти росії і тих, хто з нею торгує
Сенатори Ліндсі Грем (республіканець) і Річард Блюменталь (демократ) у вівторок 1 квітня представили законопроєкт, який передбачає введення первинних і вторинних санкцій проти росії, якщо вона не погодиться на довготривалий мир з Україною. Про це пише The Hill.
До Грема і Блюменталя приєдналася група з 50 законодавців, які погодилися підтримати санкції проти росії на додаток до 500-відсоткового тарифу на імпортні товари з країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти, якщо зусилля щодо припинення війни не будуть просунуті.
«Санкції проти росії вимагають тарифів на країни, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти. Вони є жорсткими не просто так. У Сенаті США домінує думка, що росія є агресором, і що ця жахлива війна і агресія путіна повинні припинитися зараз і стримуватися в майбутньому», — написали сенатори у вівторок у своїй заяві.
Авіаудари по українській інфраструктурі продовжують забирати життя, хоча і росія, і Україна погодилися «виключити застосування сили» у Чорному морі і припинити удари по енергетичних об'єктах на 30 днів.
Цей невеликий крок до миру був зроблений через тиждень після того, як кремль завдав удару по Донецькій області, того ж дня, коли президент Трамп пригрозив накласти санкції на москву, щоб стимулювати переговори про припинення вогню.
Президент висловив роздратування своїм колегою володимиром путіним через затягування припинення війни.
«Якщо я вважаю, що вони нас обманюють, я не буду цьому радий», — сказав Трамп журналістам на борту літака Air Force One у неділю.
Сенатори, які підписалися під введенням первинних і вторинних санкцій проти росії, поділяють таке ж почуття роздратування путіним через зрив мирних зусиль.
«Ми поділяємо розчарування президента Трампа щодо росії, коли йдеться про припинення вогню, і підтримуємо прагнення президента Трампа досягти тривалого, справедливого і гідного миру. У 1994 році в рамках Будапештського меморандуму Україна відмовилася від приблизно 1700 одиниць ядерної зброї в обмін на обіцянку США, росії та Великої Британії поважати суверенітет України в майбутньому. Це не змогло стримати російську агресію. У 2014 та 2015 роках були досягнуті Мінські домовленості, які поклали край вторгненню росії в Україну, але знову ж таки, це нічого не зробило для стримування майбутньої агресії. У 2022 році росія знову вторглася в Україну, що призвело до загибелі сотень тисяч людей і переміщення мільйонів», — заявили сенатори.
Під час переговорів у Саудівській Аравії російські переговірники закликали США допомогти зняти санкції з російських банків і сприяти просуванню російських добрив і сільськогосподарської продукції на світовому ринку, перш ніж погодитися на припинення вогню.
«Ми сподіваємося, що у 2025 році президент Трамп і його команда досягнуть того, що вислизало від світу в минулому: назавжди припинять російську агресію проти України і забезпечать виживання вільної і демократичної України. Ці санкції проти росії вже готові і отримають переважну двопартійну, двопалатну підтримку, якщо будуть представлені на голосування в Сенаті і Палаті представників», — написали законодавці.
Також сенатори Брайан Фіцпатрік (штат Пенсильванія), Майк Квіглі (штат Іллінойс), Джо Вілсон (штат Південна Кароліна) та Марсі Каптур (штат Огайо) вносять на розгляд Палати представників супутні законопроєкти.