Facebook Pixel

Цей день в історії. 1 грудня – вибори першого Президента України та перші сутички на Банковій

1 грудня у світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, а в Україні згадують Всеукраїнський референдум 1991 року, на якому 90,32% громадян підтримали незалежність України.

The Page розповідає, які історичні події відбулися 1 грудня в Україні та світі.

У 1835 році видатний данський письменник-казкар Ганс Крістіан Андерсен випустив першу книгу казок. Пригадуєте казки «Гидке каченя», «Непохитний олов’яний солдатик», «Снігова королева», «Дюймовочка», «Принцеса на горошині»?

Рівно 160 років тому, 1 грудня 1863 року, представники перших футбольних команд Англії вирішили додати до правил заборону футболістам бігати полем з м'ячем у руках.

У 1887 році Артур Конан-Дойль у повісті «Етюд у багряних тонах» вперше вивів нового персонажа – найвідомішого літературного детектива всіх часів Шерлока Холмса.

110 років тому, 1 грудня 1913 року, на заводах Генрі Форда в США запустили перший конвеєр – безперервну складальну лінію. Цей революційний крок дозволив випускати автомобіль кожні 2 години 38 хвилин.

У 1955-му в США виникає рух проти расової сегрегації. У місті Монтґомері негритянка Роза Паркс відмовилася поступитися місцем білому чоловіку в автобусі. Масові акції проти її арешту змусили Верховний Суд США через рік скасувати закон про сегрегацію у міському транспорті.

У 1989-му Папа Іван Павло ІІ у Ватикані зустрівся з генсеком КПРС Михайлом Горбачовим. Ця зустріч спонукала владу в СРСР офіційно легалізувати УГКЦ та інші католицькі церковні структури.

1 грудня 1991 року 90,32% громадян України з 32 млн, які взяли участь у Всеукраїнському референдумі, підтримали незалежність країни.

Одночасно українці вибрали першого президента – ексголову ЦК КПУ Леоніда Кравчука. В трьох областях заходу України голоси віддали лідеру Народного Руху В’ячеславу Чорноволу. Чи була можлива перемога Чорновола та чи пішла би Україна іншим шляхом у цьому разі, досі є предметом палких дискусій у суспільстві.

1 грудня 2013-го після силового розгону Євромайдану в Києві відбувся перший марш мільйонів та сутички біля Адміністрації Президента України. Почалася Революція Гідності.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉