Facebook Pixel

Помер перший президент України Леонід Кравчук: чим він запамʼятався

Після тривалої хвороби помер перший президент України Леонід Кравчук, що займав головну посаду в державі у 1991-1994 роках.

Про це з посиланням на джерело в родинному колі повідомили Українські Новини. Інформація вже зʼявилася і у Вікіпедії. Пізніше її підтвердив мер Києва Віталій Кличко.

kravchuk-pomer.jpeg

Він помер о 17:00 за київським часом, пише видання, нагадуючи, що ще 29 червня 2021 року Леонід Макарович пропустив урочисте засідання Верховної Ради з нагоди Дня Конституції.

kravchuk1.jpeg

Тоді йому зробили операцію на серці, після чого перевели до реанімації, де підключили до апарату штучної вентиляції легень.

ТОП-10 цитат Леоніда Кравчука

The Page зібрала цікаві цитати першого президента України, зокрема, й про росію та їх можливе вторгнення та спробу захопити Київ.

Quote«Україна може пишатися тим, що вона є, була і стала в 1991 році країною, яка розвалила Радянський Союз – останню імперію, найбільш страшну».
Quote«Маємо те, що маємо», – так Кравчук оцінив роботу другого президента України Леоніда Кучми.
Quote«Влада без опозиції неминуче породжує культ особистості».
Quote«Найбільша помилка Януковича в тому, що він зголосився бути президентом».
Quote«Ми за сало все купимо», — цитата ще часів президентства щодо економічної стратегії України.
Quote«росія любила Україну доти, доки та лежала під нею. Щойно Україна стала на ноги і сказала, що підемо в інший бік, росія почала думати, як нас задушити».
Quote«Навіть якщо уявити, що росія піде широкомасштабним кроком Україною і постане питання про окупацію України, це буде останній день життя росії».
Quote«Люди забудуть правильне чи неправильне рішення, якщо президент діятиме правильно».
Quote«Тільки мертві чи дурні не змінюють свою точку зору».
Quote«Незалежність прийшла в Україну несподівано – прилетів Кравчук і привіз її на тарілочці з блакитною смужечкою»
kravchuk2.jpeg

Цього року, 10 січня, Леонід Кравчук відзначив 88-річчя. Окрім посади президента, вні також був головою Верховної Ради у 1990-1991 роках, депутатом ВР УРСР 10-11 скликань, народним депутатом України у 1994-2006 роках.

З 30 липня 2020 року він також очолював Тристоронню контактну групу, що займалася питаннями мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉