На високошвидкісний супутниковий інтернет Starlink від Ілона Маска українцям доведеться чекати щонайменше до наступного року. Та й ціна його для нас є справді космічною — $99 щомісяця плюс $499 за обладнання. Зараз в Україні доступ до звичайного 100-мегабітного інтернету — один із найдешевших у світі. У середньому він коштує $6 на місяць. Водночас англійці та американці сплачують до $50, ісландці та норвежці — приблизно $70, а мешканці ПАР і поготів — $87.
проаналізувало й порівняло тарифи на домашній інтернет від національних провайдерів, які працюють по всій Україні. Ми зібрали умовний топ найвигідніших із них.

Тарифи на домашній інтернет 2021
Інтернет-тарифи lifecell
У lifecell єдиний тариф для домашнього інтернету зі швидкістю до 500 Мбіт/с, який коштує 150 грн/міс. Абоненти lifecell, які пройшли реєстрацію через BankID, отримують ціну зі знижкою — 100 грн/міс. Водночас вони можуть сплачувати за домашній інтернет із мобільного рахунку.
Провайдер також пропонує тарифи з різними пакетами ТБ і кіно від Megogo. Ціни стартують від 200 грн/міс.
Інтернет від Triolan
Triolan проводить інтернет у багатоповерхівки. Тариф зі швидкістю 100 Мбіт/с коштує 150 грн/міс., а 1000 Мбіт/с — 300 грн/міс.
Щоправда, доведеться додатково заплатити 100 грн за підключення, 50 грн за організацію точки доступу, а ще по 3 грн за метр кабелю в приміщеннях і по 5 грн — назовні.
Тарифи на інтернет від «Укртелекому»
Провайдер пропонує два тарифи: народний і оптичний інтернет, які відрізняються за швидкістю. У народного вона сягає 24 — 55 Мбіт/с, а в оптичного — 100 Мбіт/с. Обидва тарифи мають однакову початкову ціну — 79 грн/міс. Після 7 місяців користування народним інтернетом його вартість зросте до 150 грн. Оптичний дорожчає після 13 місяців. За нього треба буде сплачувати 160 грн. Wi-Fi роутер можна не купувати, а взяти в оренду за 1 грн/міс.
Крім того, в «Укртелекому» є один тариф для інтернету та телебачення — «Інтернет + ТБ Ексклюзив». За 198 грн/міс ви отримуєте доступ до інтернету та 180 каналів. Можна ще орендувати ТБ-приставку, яка дає змогу записувати програми в прямому ефірі, ставити їх на паузу, перемотувати, встановлювати батьківський контроль. Приставка обійдеться в плюс 45 грн щомісяця.
Інтернет-тарифи Vega Telecom
Vega проводить інтернет як до квартир, так і до приватних будинків. Для квартир розцінки вигідніші: базовий інтернет зі швидкістю 100 Мбіт/с коштує 160 грн/міс. За 200 грн/місяць додадуть ще й телебачення. Vega пропонує 179 каналів і 15 тис. фільмів у відеотеці. Їх можна переглядати щонайбільше з п’яти девайсів.
Діє акція. Можна одразу заплатити або 1 тис. грн за рік, або 1,5 тис. грн за 2 роки. Вийде заощадити майже 2 тис. грн, адже інтернет обійдеться до 84 грн на місяць.
Мешканцям приватних будинків пощастило менше. Базовий тариф з інтернетом 100 Мбіт/с коштує 200 грн/міс, тобто за рік набіжить 2,4 тис. грн. Плюс у тому, що підключать його майже задарма — за 1 грн. Інтернет із телебаченням стартує вже від 250 грн/міс.
Окремо провайдер запустив gigabit-інтернет зі швидкістю 1000 Мбіт/с. Vega запевняє, що з таким зв’язком файли на 10 ГБ завантажаться за 2 хвилини, а відео онлайн не зависатиме. Коштує тариф 150 грн/міс. Перший місяць — безоплатний. Щоправда, мережу покриття ще будують. Під’єднані Київ, Львів, Одеса, Запоріжжя та Дніпро, але треба перевіряти на мапі, чи є доступ у вашому районі.
Тарифи на інтернет «Воля»
Звичайний інтернет 100 Мбіт/с коштує 199 грн/міс. Утім, у перший рік діє акційний тариф — 99 грн щомісяця. За 235 грн/міс. вийде «Воля Turbo». Його швидкість сягає 200 Мбіт/с.
До пакета за бажання можна включити додаткові послуги. Наприклад, вам треба завантажити великий файл. Заходите до особистого кабінету на сайті провайдера й активуєте «Гіпершвидкість». За 5 грн/день інтернет працюватиме максимально швидко в умовах свого ресурсу до кінця наступного дня. Є антивіруси Zillya!, які за 15 грн/міс дбатимуть про вашу безпеку в інтернеті. Також можна замовити фіксовану IP-адресу. Її використовують для віддаленого керування пристроями, Інтернету речей або ігор у мережі P2P.
Домашній інтернет від «Київстар»
Мобільний оператор пропонує лише один тариф винятково для домашнього інтернету — безлім 100. Швидкість 100 Мбіт/с, а вартість — 200 грн/міс. Стільки коштує перший місяць користування. На три наступні ціна зі знижкою — 100 грн/міс.
Решта тарифів пропонують усе разом: домашній інтернет, мобільний зв’язок і телебачення. Наприклад, за 250 грн/міс. можна не лише підключити інтернет вдома, а й на вибір отримати безлімітний мобільний інтернет плюс 180 хвилин на дзвінки по Україні та за кордон або доступ до 134 каналів, 12 ГБ мобільного інтернету та 120 хвилин на дзвінки. За все сплачуєте з мобільного рахунку.
Водночас провайдер щедрий на акції: надає або знижку на перші місяці користування, або доступ до всіх телеканалів і медіатек у місяць підключення тарифу. А якщо у вас тариф на мобільний зв’язок від 150 грн і ви мешкаєте в багатоповерхівці, то домашній інтернет буде безоплатним — як частина пакету послуг для телефона.
Як збільшити швидкість домашнього інтернету
Швидкість інтернету вимірюють у кількості переданих бітів інформації за секунду. Перевірити її можна на спеціальних безоплатних сервісах, наприклад Speedtest. Результат буде приблизним.
Часто обіцяні в тарифах цифри не збігаються з реальністю, і в цьому не завжди винен провайдер. Ось кілька лайфхаків, як прискорити інтернет власними силами.
- Тримайте браузер як належить: закривайте зайві вкладки та видаляйте непотрібні розширення; регулярно оновлюйте браузер до останньої версії, а ще увімкніть турборежим у налаштуваннях і забороніть сайтам надсилати сповіщення.
- Установіть блокувальник реклами: разом зі сторінкою сайту вантажаться анімовані рекламні банери та відеоролики, які забирають частину трафіку на себе.
- Знизьте якість відео: чим більше пікселів і вище частота кадрів, тим довше їх вантажити.
- Вимкніть VPN: віртуальна приватна мережа працює через сервери-посередники, тому сповільнює швидкість завантаження.
- Перевірте мережевий кабель: раптом він перегнувся чи пошкодився, тому не передає зв’язок як треба.
- Налаштуйте роутер: спробуйте скинути його до заводських налаштувань у разі збою або оновіть прошивку; знайдіть оптимальне місце розташування маршрутизатора, щоб було менше фізичних перепон до під’єднаних пристроїв, а сигнал поширювався на всі кімнати порівну.
- Слідкуйте за мережевим навантаженням: від’єднуйте від інтернету пристрої, якими не користуєтеся в цей момент; ставте на Wi-Fi пароль.
- Дбайте про гаджети: видаляйте непотрібні програми та файли, користуйтеся антивірусом, оновлюйте операційну систему.