В Україні з 27 травня фінансова звітність бізнесу буде доступною у вигляді відкритих даних, повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України.

Державна податкова служба розмістила їх на Єдиному порталі відкритих даних і власному сайті. Тепер будь-який українець може ознайомитися з фінансовими показниками компанії, які його цікавлять: реальним фінансовим станом і діяльністю, розміром сплачених податків, інформацією про доходи, витрати, збитки та кошти на балансі.
Щоб ознайомитися з фінансовими даними на Єдиному порталі, достатньо перейти за посиланням, вибрати та завантажити необхідний архів. Аналогічний механізм пошуку даних діє на сайті податкової служби.
«Довгий час бізнес в Україні не мав легального доступу до фінзвітності. У підсумку підприємці не могли приймати зважених рішень щодо співпраці з партнерами, а іноземні компанії — оцінити реальну ситуацію на ринку України. Розуміння ринку дає змогу створити якісний і потрібний продукт, загалом розвиває бізнес в Україні та відкриває можливості для збільшення іноземних інвестицій», — прокоментував міністр цифровізації Михайло Федоров.
Відкрита фінансова звітність має розв'язати одразу кілька проблем:
- поліпшити прозорість і укладення договорів;
- дати бізнесменам можливість краще оцінити свою компанію щодо конкурентів і визначити свою частку ринку;
- зменшити ризики співпраці бізнесу із шахрайськими фірмами-одноденками.
Контекст. У лютому 2020 року Мінцифри презентувало застосунок «Дія.Бізнес». Це програма проєкту «Дія», що призначена для допомоги підприємцям у веденні бізнесу. Упродовж 2020 року Мінцифри створило мережу центрів із підтримки підприємництва, а також оголосило, що відкриє представництво центру підтримки підприємців «Дія.Бізнес» у Бучі влітку 2021 року.