Фізособи активно несуть гроші в держбанки

За підсумками першого півріччя прибуток держбанків склал 19,5 млрд грн, що становить 65% прибутку всього банківського сектора, повідомив Мінфін. При цьому майже 60% всього прибутку сформував Приватбанк — 18,3 млрд грн. Проте основна частина прибутку цього банку утворюється за рахунок ОВДП, які держава вклала в його капітал при приватизації.

У другому кварталі продовжилося збільшення обсягу кредитного портфеля фізичних осіб, який виріс на 9,8% (на 2,2 млрд грн). Головний приріст був забезпечений пожвавленням споживчого кредитування. Однак кредити юрособам за квартал впали на 5,2%.

Продовжили рости і кошти населення в банках. За квартал їх обсяг збільшився на 4,5 млрд грн, а з початку року — на 7,9 млрд.

Помітно за другий квартал скоротився портфель ОВДП у власності держбанків — на 9,4% або на 17,85 млрд грн. Можна припустити, що цей крок для банків був вимушеним — кошти, отримані від погашення облігацій, вони витратили на те, щоб виконати свої значні зобов'язання по дивідендах (Приватбанк) і єврооблігаціями (Ощадбанк).

Контекст

  • 20 серпня Нацбанк зажадав замінити голову наглядової ради Укрексімбанку Торстена Пауля, оскільки він не пройшов оцінку відповідності кваліфікаційним вимогам, яку проводив регулятор.
  • 16 серпня НБУ висловив свою стурбованість процедурою продовження контракту з головою правління Ощадбанку Андрієм Пишним – рішення про його перепризначення було затверджено без проведення конкурсу, хоча цього вимагає закон. Одночасно Національний банк відмовився погоджувати кандидатури п'яти членів наглядової ради Ощадбанку, які раніше затвердив Кабмін.
  • 5 липня Кабмін схвалив призначення представників президента Володимира Зеленського в наглядові ради трьох державних банків – Ощадбанку, Укрексімбанку та Приватбанку.

Читати на The Page