Facebook Pixel

Як в Естонії: Рада підтримала створення в Україні е-резидентства

Автор

Верховна Рада 13 липня 286 голосами «за» ухвалила законопроєкт № 5270 про е-резидентство в першому читанні. Документ забезпечує іноземцям і особам без громадянства можливість працювати в IT-сфері та сплачувати податки, не перебуваючи в цей час в Україні.

Якщо раніше українське е-резидентство не давало можливості вести в Україні бізнес-діяльність, то новий законопроєкт розв'язав цю проблему. Його завдання — врегулювати механізми оподаткування е-резидентів і надати їм певні можливості:

  • дистанційну реєстрацію е-резидента як фізособи-підприємця;
  • ведення підприємницької діяльності в юрисдикції України;
  • відкриття банківських рахунків онлайн;
  • доступ до адміністративних послуг із кваліфікованим електронним підписом.

За проєкт е-резидентства в Україні відповідає Міністерство цифрової трансформації. Проєкт е-резидентства розрахували до 2022 року, і в Мінцифри припускають, що до цього часу в Україні зареєструються приблизно 3 тис. е-резидентів, а держбюджет отримає не менш як $1,5 млн додаткових податків.

Нардеп Ярослав Железняк розповів, що цей законопроєкт — експеримент за естонським зразком (Естонія надає іноземцям право «електронного громадянства» з 2014 року — The Page). Іноземці, які отримують е-резидентство, зможуть працювати в Україні, сплачувати в ній податки та представляти країну в міжнародних контрактах. Платити потрібно лише податок у розмірі 5%, як звичайній фізичній особі-підприємцю.

Контекст. Е-резидентство, або електронне громадянство, діє в Україні з 1 липня 2020 року. Це особливий статус іноземного громадянина в Україні, який відкриває йому доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спрощує процедури отримання адміністративних послуг і укладення цивільно-правових угод, а також надає можливість дистанційно засновувати та вести бізнес в Україні.

Подякувати 🎉