Facebook Pixel

Нові правила банкрутства в Україні: що зміниться

Автор
Банкрутство в Україні: Рада ухвалює нові правила. Що зміниться? Фото: Pixabay

Банкрутство в Україні: Рада ухвалює нові правила. Що зміниться? Фото: Pixabay

Верховна Рада 256 голосами народних депутатів прийняла за основу законопроєкт №4409. Проєкт закону вносить до Кодексу з процедур банкрутства ряд важливих змін, які повинні допомогти входженню України в топ-20 країн за умовами ведення бізнесу, полегшивши банкрутство фізичних і юридичних осіб.

Навіщо потрібні зміни до Кодексу про банкрутство

В умовах пандемії коронавірусу в Україні з'явилася велика кількість компаній, які визнали себе банкрутами. Багато фізичних осіб також втратили джерела доходу та виявилися обтяжені боргами. Для них природним виходом стає вдатися до банкрутства.

Зараз процедура банкрутства в Україні, попри позитивні зміни в цій сфері, все ще ускладнена і залишає велике поле для зловживань. Завдання документа — усунення низки виявлених у кодексі та інших нормативних документах невідповідностей, і суттєве полегшення процедури банкрутства.

Як зміниться процедура банкрутства:

  • закон вносить удосконалення в існуючий порядок відбору арбітражних керуючих, що займаються справами з банкрутства;
  • встановлюються чіткі терміни для стягнення боргу кредитором;
  • усуваються можливості зловживань для арбітражних керуючих.
Telegram Logo

Крім того, закон має врегулювати всі питання, пов'язані з поводженням із майном банкрута після того, як провадження у справі про банкрутство закрито. А також уніфікує термінологію в різних документах, що так чи інакше стосуються банкрутства.

Контекст. Кодекс про банкрутство запрацював в Україні з 21 жовтня 2019 року. Це був суттєвий крок уперед порівняно з існуючими умовами банкрутства.

Але хоча новий кодекс значно спростив процедуру для фізичних та юридичних осіб, без нарікань на нову систему не обійшлося.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини