Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Зелені банки», ФРС і прогноз курсу гривні: чим запам'ятається тиждень

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)
Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Останній тиждень січня пройде в очікуванні засідання ФРС США щодо ставки, адже цей фінансовий регулятор задає тренди монетарної політики для всього світу.

Після затяжного періоду низьких відсоткових ставок і валютних воєн уже зараз варто замислитися про можливу паніку на ринку через згортання стимулів Федеральної резервної системи. Паніка — це можливі великі розпродажі на фондовому ринку, що буде нормальною реакцією інвестиційних компаній.

Однак зазначимо, що перше цього року засідання ФРС США, найімовірніше, буде спокійним і не має викликати хвилювання інвесторів. ФРС утримається від будь-якого коригування програми викупу активів до 2022 року, але всі чекатимуть на коментарі про можливе згортання QE в майбутньому.

Такий новинний фон задає орієнтир для всього світу, що волатильність буде. Сходження індексів США до максимальних історичних рівнів триватиме, американський долар у світі може продовжити зниження, а валюти країн, що розвиваються, будуть у стані невизначеності й зазнаватимуть впливу тільки внутрішніх чинників.

Так, для української гривні, зокрема, наступного тижня можна розглядати потенціал зниження в торговельний діапазон 28,10 — 28,35 за доларом США і 34,1 — 34,25 за євро. Причиною для зниження курсу гривні стане невизначеність щодо співпраці з кредиторами.

З понеділка, 25 січня, цікавими будуть новини про те, як пройшли виступи президента Китаю Сі Цзіньпіна та канцлерки Німеччини Ангели Меркель на онлайн-заході Всесвітнього економічного форуму «Порядок Давоса 2021».

Президентка ЄЦБ Крістін Лагард виступить на онлайн-заході, присвяченому проблемам «зеленого» банкінгу. Будь-які коментарі щодо цієї теми можна розглядати як вектор розвитку на наступні роки.

У банківському секторі Німеччини, як і в багатьох інших країнах світу, розвиваються так звані «зелені банки» (Green Banks).

До них належать альтернативні фінансові інститути, які інвестують у захист довкілля, раціональне використання ресурсів, підтримку сільського господарства та виробників біопродукції, а також забезпечують високий ступінь прозорості фінансових операцій і соціальної відповідальності щодо клієнтів і власних співробітників.

У вівторок, 26 січня, у Саудівській Аравії відкриється форум «Інвестиційна ініціатива майбутнього», який отримав назву «Давос у пустелі». Міжнародний валютний фонд опублікує оновлені прогнози розвитку світової економіки, також чекаємо на релізи за ставками ЦБ Угорщини, Нігерії.

Зі статистичних релізів варто звернути увагу на середу, 27 січня. Чекаємо на рішення щодо ставки ФРС — прогноз без змін: на рівні 0 — 0,25%. Також відбудеться пресконференція голови ФРС Джерома Пауелла. Крім того, зараз триває сезон корпоративної звітності в США, і в середу мають показати фінансові результати Facebook Inc., Tesla Inc., Apple Inc.

Додатково цікавими будуть попередні дані щодо замовлення товарів тривалого користування в США за грудень. З новин четверга найважливішою є статистика щодо ВВП за четвертий квартал, яку опублікують США.

У п'ятницю, 29 січня, традиційно вся увага до рейтингових агентств: S&P Global Ratings опублікує рейтинги Албанії та Демократичної Республіки Конго; Fitch Ratings опублікує рейтинги Андорри та Литви, а Moody's Investors Service може опублікувати рейтинг Німеччини.

З огляду на проблему COVID варто стежити за подіями по всій Європі, де населення чинить опір новим обмеженням і відбуваються масові заворушення. Цей чинник може послабити позиції євро у світі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі
Всі новини