Facebook Pixel

Другий імпічмент Трампа та долар за 28 — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Дональд Трамп виявився першим президентом США, якому двічі було оголошено імпічмент.

Восени 2019 року демократи, які контролювали Палату представників, намагалися усунути Трампа за звинуваченнями в зловживанні владою та перешкоджанні розслідуванню Конгресу.

Однак Сенат із республіканською більшістю виправдав президента. Зараз же Трампа звинувачують у підбурюванні до заколоту. Йдеться про протести, що пройшли на початку року у Вашингтоні, та штурм Капітолія. Палата представників ухвалила необхідну резолюцію.

Далі її буде спрямовано до Сенату, де документ планують розглянути одразу після інавгурації Джо Байдена 20 січня. Фінансові активи проігнорували цю історичну подію — індекс S&P 500 у день голосування зріс на 0,2%.

В останні дні свого правління Дональд Трамп ухвалив рішення посилити виконавчий наказ щодо інвестицій у компанії з КНР. У новій версії від інвесторів вимагається повністю відмовитися від купівлі цінних паперів китайських фірм, які внесено до «чорних списків» і які підозрюються у зв'язках із військовими.

Адміністрація Трампа відмовилася внести до списку таких технологічних гігантів, як-от Alibaba, Baidu та Tencent, але додала до нього Xiaomi та COMAC. За розрахунками Oxford Economics, торгові війни могли коштувати США до 245 тис. робочих місць. Джо Байден уже заявив, що ретельно перевірить обмеження, які було введено його попередником.

У мережі продовжують обговорювати факт блокування акаунтів Дональда Трампа з боку найбільших соціальних мереж після того, як президент закликав своїх прихильників іти до Капітолія. Цього тижня голова Twitter вперше прокоментував це рішення, назвавши його правильним.

За його словами, він не відчуває радості або гордості з цього приводу — вчинити так його змусила реальна загроза онлайн-висловлювань Трампа. Він також зазначив, що рішення інших платформ щодо блокування акаунтів президента було ухвалено самостійно, без будь-якого погодження.

Обраний президент США представив проєкт заходів зі стимулювання постраждалої від наслідків коронавірусу американської економіки в розмірі $1,9 трлн.

План передбачає виплати громадянам у розмірі $1,4 тис. на додачу до вже схвалених $600. Раніше аналогічні заходи пропонував і Трамп, але проти нього виступив республіканський Сенат. Тепер же обидві палати Конгресу перебувають у руках демократів, отже, Джо Байдену буде набагато легше ухвалити бажаний законопроєкт.

Тим часом долар продовжив відновлюватися після падіння до мінімальних позначок за останні два роки. Індекс долара в січні додав 1,2% попри високу ймовірність нових великих стимулів, що передбачають активне залучення нового долара, і нещодавній виступ голови ФРС, який заявив, що наднизькі відсоткові ставки діятимуть ще довго.

Минулого тижня Мінфін провів аукціон, де реалізував ОВДП на суму 8,93 млрд грн, що дало змогу підтримати курс нацвалюти. Як додатковий позитив варто враховувати конвертацію виручки з боку експортерів, а також операції НБУ на ринку. Гривня завершує тиждень поблизу позначки 28,00 за долар.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора