Facebook Pixel

Паніка через новий штам і вакцинація Байдена — підсумки тижня

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade
Фото: romanakr/Pixabay

Фото: romanakr/Pixabay

Велика Британія опинилася в ізоляції через новий штам COVID-19, Джо Байден зробив щеплення в прямому ефірі, а історія з Brexit добігає кінця. Чим ще запам'ятався короткий тиждень перед Різдвом?


1

Новий штам у Британії

Велика Британія опинилася в ізоляції через знайдений у країні новий штам COVID-19.

За словами прем'єр-міністра Бориса Джонсона, цю мутацію вірусу було виявлено тільки в Сполученому Королівстві, адже британські вчені провели одні з найкращих у світі аналізів коронавірусу і просто першими змогли побачити те, що вже відбувається в усьому світі.

Новий вірус вважається на 70% заразнішим і набагато швидше передається між дітьми.

Головною проблемою для Великої Британії стало закриття кордону з Францією, через що в Англії утворилися багатокілометрові черги з вантажівок, а прилавки продовольчих магазинів почали порожніти за кілька днів до Різдва.

Після тривалих переговорів французька сторона погодилася відкрити транспортне сполучення, щоб врятувати жителів острова від нестачі продуктів.

2

Pfizer і Moderna вже в дорозі

Фармацевтичні компанії Pfizer і Moderna перевіряють ефективність своїх вакцин проти нового штаму.

Жодних доказів того, що наявні препарати не впораються з новим різновидом вірусу, немає, проте фондові ринки відреагували на новини про штам невеликою корекцією.

Обраний президент США Джо Байден вирішив переконати американців у безпечності препарату від Pfizer і зробив щеплення проти коронавірусу в прямому ефірі. З понеділка до країни також почала надходити вакцина, що вироблена компанією Moderna.

3

Brexit, нові тарифи та квоти

Тим часом історія з Brexit добігає кінця. Судячи з усього, сторонам залишилося досягти остаточних домовленостей щодо рибальства, на яке припадає приблизно 0,05% ВВП єврозони.

11-місячний перехідний період завершується, і вже зовсім скоро ЄС і Великій Британії доведеться ввести взаємні тарифи та квоти на товари, як того вимагають правила Світової організації торгівлі.

Згідно з результатами свіжого опитування YouGov, наразі 51% британців вважають, що країна робить помилку, залишаючи Євросоюз.

4

Трамп зажадав більше грошей для американців

Дональд Трамп відмовився підписувати новий законопроєкт про фінансові стимули на суму $892 млрд і зажадав внести поправки до документа для збільшення суми стимулювальних виплат.

На його думку, $600 на людину, що були схвалені Конгресом, є сміховинно низькою сумою — її необхідно збільшити до $2 тисяч.

Минулого тижня кількість звернень за допомогою з безробіття в США знизилася до 803 тисяч, що було позитивно сприйнято фондовими ринками.

Водночас дані щодо доходів американців виявилися не настільки радісними: у листопаді вони впали на 1,1% проти жовтня, а витрати скоротилися на 0,4%.

Це було першим падінням за останні 7 місяців. Коронавірус і далі негативно впливає на найбільшу економіку світу — споживча активність громадян є ключовим драйвером зростання американського ВВП.

5

Санкції проти Білорусі

Вашингтон ввів санкції щодо заступника голови МВС Білорусі та чотирьох організацій, які були названі причетними до «насильницького придушення» мирних протестів у країні.

Одночасно із цим уряд України спростив порядок видачі дозволів на тимчасове проживання в країні для висококваліфікованих фахівців із Білорусі, які прагнуть сховатися від насильства влади.