
Фото: Gerd Altmann/Pixabay
Для інвестиційного та фінансового світу найближчі дні пройдуть під впливом новин про рішення щодо відсоткових ставок низки ключових країн. Також важливими будуть коментарі щодо Brexit. Чим ще запам'ятається тиждень?
Нафта, ф'ючерси та британський фунт

Фото: Omni Matryx/Pixabay
Зазначимо, що нафта марки Brent подорожчала до $47 за барель перед розгортанням першої вакцини проти COVID-19 у США, що вселяє оптимізм щодо відновлення попиту на паливо з боку найбільшого у світі споживача нафти.
Відповідно щомісячна доповідь ОПЕК щодо ринку нафти, реліз якої запланований на понеділок, 14 грудня, буде сильним драйвером волатильності. Потенціал зростання ціни до $52 — 56 за барель Brent зберігається.
Ф'ючерси на акції США почали тиждень зростанням разом з азійськими акціями, а долар США у світі й далі слабшає, адже інвестори заспокоїлися подальшими переговорами щодо законопроєкту про стимулювання та майбутнім розгортанням першої вакцини в США.
Британський фунт відновить зростання після того, як переговори щодо Brexit були продовжені після крайнього строку в неділю. Велика Британія та Європейський Союз заявили про те, що вони й далі обговорюватимуть торговельну угоду, що вселяє надії на її підписання. Але інтрига збережеться аж до кінця року.
Переговори в США та коронавірус

Фото: Gerd Altmann/Pixabay
Ризикові активи починають тиждень у позитивному ключі, водночас світові акції сподіваються відновитися після першого тижня втрат за шість місяців.
Законодавці США, як і раніше, зайшли в глухий кут у переговорах про подальші стимули, а коронавірус і далі поширюється. Хоча обидві сторони як ніколи є близькими до погодження ціни — приблизно $900 млрд, але немає жодних ознак того, що вони зможуть укласти угоду найближчим часом.
Тема з коронавірусом не закрита. Глава уряду США з вакцинації заявив, що до літа наступного року щеплення можна буде зробити до 80% населення, що зробить «колективний імунітет» доступним.
Водночас в інших регіонах ситуація є неоднозначною. Із середи в Німеччині почнеться жорстка ізоляція: закриються другорядні магазини, роботодавці будуть змушені закрити робочі місця, а школярі — залишитися вдома.
Південна Корея повідомила про зниження кількості нових випадків після публікації в неділю запису про більш як 1 тис. інфікувань. Прем'єр-міністр Нової Зеландії сказав, що бульбашка подорожей з Австралією може початися в першому кварталі, тобто ситуація з поширенням коронавірусу поліпшується.
Виробництво в Китаї та ключові ставки

Фото: Philippsaal/Pixabay
З ключових подій важливо пам'ятати про те, що у вівторок вийдуть дані щодо промислового виробництва та роздрібних продажів Китаю за листопад.
Федеральна резервна система зустрічається у вівторок і середу, і ринки очікують нових вказівок щодо продовження купівлі активів.
Рішення Банку Англії та центральних банків Індонезії, Мексики, Норвегії, Філіппін, Швейцарії, Чехії, Тайваню мають бути ухваленими в четвер. Японія, Колумбія та Росія оголосять про свої рішення в п'ятницю.
Свята без різкої девальвації

Фото: Maxim Yamkovoy/Pixabay
Для України зовнішній новинний фон додає впевненості в тому, що різкої девальвації національної валюти не буде. Уже 14 грудня гривня знову посилюється — долар коштує менш як 28 грн (27,96 грн), євро також дешевшає (33,89 грн за євро, -10 копійок).
Попередньо можна чекати, що гривня за підсумком тижня буде сильнішою, ніж на відкритті понеділка.
Тут, крім оптимізму з ринків, що розвиваються, варто додати й сезонний чинник — з наближенням свят населення може бути зацікавлене в конвертації валютних накопичень. Отже, курс буде не найвигіднішим.