Facebook Pixel

Що може бути краще за стрімкий потік нових грошей: прогноз на тиждень

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Вакцинація, як і раніше, залишається питанням номер один, акції DoorDash оцінюють у космічну суму, а в США продовжують переговори щодо фінансової допомоги. Чим ще запам'ятається цей тиждень?


1

Pfizer-BioNTech на старті

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Вакцинація, як і раніше, залишається питанням номер один, і вже на цьому тижні консультативно-дослідницький підрозділ (VRBPAC) Адміністрації з харчових продуктів і ліків США (FDA) проведе чергове засідання, на якому обговорить можливість допуску вакцини Pfizer-BioNTech до використання в США.

За результатами засідання VRBPAC надасть свої рекомендації FDA, яка й ухвалить остаточне рішення.

Важлива, звісно, подія, хоча результат, найімовірніше, буде позитивним — саме цього чекає ринок, і цю чудову «вакцинну новину» вже давно закладено в нинішні рекордні ціни.

2

Мегауспіх доставки та складнощі Airbnb

Фото: Mohamed Hassan/Pixabay

Фото: Mohamed Hassan/Pixabay

Із цікавих подій тижня, напевно, варто виділити два прийдешніх IPO. Дійсно, чому компаніям не привернути гроші, поки фінансовий світ охоплений небаченою жадібністю й інвестори готові сплачувати величезні гроші за хороші, але часто казкові історії.

Хоча цього разу компанії, які виходять на IPO, цілком можуть похвалитися й реальними досягненнями. Отже, у середу на нас чекає початок торгів акціями компанії DoorDash, лідера американського ринку доставки їжі, що здорово виграла цьогоріч від усіляких карантинів і обмежень.

Оцінка, звісно, космічна — на рівні $35 млрд. І це за виручки трохи вище за $2 млрд і відсутності прибутку.

Як подумаєш, що всі ці юнаки та дівчата на велосипедах і мопедах, що снують містами з яскравими ящиками за спиною, і складають бізнес вартістю золотовалютних резервів України, аж жах бере. Хоча хто зараз думає про прибуток, головне — перспектива!

У четвер на нас чекає відома всім Airbnb, для якої цей рік видався дуже складним. Але навіть попри зменшення виручки в 32% і збитки компанія сподівається досягти капіталізації приблизно $34 млрд.

Імовірно, ні одне, ні друге розміщення не можна назвати доленосним, утім, цікаво буде глянути, чи вірять, як і раніше, інвестори в подальше бурхливе зростання ринку та чи готові платити шалені гроші за збиткові компанії.

3

Фіндопомога в США як каталізатор

Фото: Markus Winkler/Pixabay

Фото: Markus Winkler/Pixabay

Також, напевно, інтерес викликатиме будь-яка інформація, пов'язана з новим пакетом фінансової допомоги.

Зараз, після того як новини про вакцини вже переварені, фінансова допомога залишається головним потенційним каталізатором для ринків, про що, до речі, явно свідчила реакція ринків на п'ятничний звіт про ринок праці, який виявився зовсім не оптимістичним.

Кількість нових робочих місць у листопаді склала 245 тис., хоча очікувалося приблизно 500 тис., у жовтні було 610 тис.

Рівень безробіття знизився за місяць із 6,9% до 6,7%, але темпи створення робочих місць значно сповільнилися й виявилися найнижчими за останні місяці.

Наразі 10,7 млн американців залишаються безробітними, і це на 4,9 млн більше, ніж у докризові часи. Загалом же звіт про ринок праці виразно продемонстрував, що процес відновлення економіки сповільнюється.


І це, як би парадоксально не звучало для нормальної людини, виявилося чудовими новинами, які змусили індекси штурмувати нові історичні максимуми!

Усе просто — будь-яке зупинення або уповільнення процесу відновлення економіки збільшує шанси на фінансову допомогу та нові трильйони доларів.

А що може бути краще для ринку, ніж потужний і стрімкий потік нових грошей?

Усім гарного тижня, міцного імунітету та хороших інвестицій!