
Фото: Alexey Hulsov/Pixabay
Долар продовжує дешевшати на ринку, біткоін досягає історичних максимумів, а американцям можуть роздати чеки на $600-700. Чим ще запам'ятався тиждень?
Долар — вниз, біткоін — вгору
Американська валюта продовжує дешевшати на ринку: індекс долара знизився до найнижчого рівня з травня 2018 року на тлі прогресу в переговорах щодо прийняття чергового пакета фіскальних стимулів у Конгресі США.
Крім того, днями представники Федеральної резервної системи обіцяли зберегти м'яку політику найближчими роками, що також мотивувало інвесторів на продаж доларів і перехід до більш прибуткових валют.
Одним з головних бенефіціарів цього процесу є біткоін, чиї котирування піднялися вище $23 тис. за монету.
Додали у вартості також сировинні активи, номіновані в доларах: ф'ючерси на мідь досягли $3,60 — максимальної позначки за останні вісім років, а похідні папери на залізну руду лише злегка не дотягли до аналогічних рекордних позначок.
Чеки допомоги для американців
Учасники перемовин у Конгресі США досягли угоди за найважливішими деталям, пов'язаним зі стимулами, але їм все ще необхідно обговорити окремі «дрібниці».
Судячи з усього, мова йде про конкретний розмір стимулюючих чеків для американців: сума може варіюватися від $600 до $700. Загальний розмір допомоги економіці повинен перевищити $900 млрд.
Тим часом, кількість первинних заявок на допомогу з безробіття в країні виросло до тримісячного максимуму — 885 тис., що пояснюється відновленням локдаунов у різних регіонах США.
Незважаючи на проблеми, що зберігаються, ФРС поліпшив прогнози для американської економіки: у 2020 році очікується падіння на 2,4%, а в наступні два роки — зростання на 4,2% і 3,2% відповідно.
Війна з Google та Facebook
Тим часом в США триває «війна» проти технологічних компаній. Відразу десять американських штатів подали новий позов проти Google, звинувативши корпорацію у змові з Facebook і встановленні незаконної монополії на цифрову рекламу.
Нагадаємо, українські законодавці пропонують ввести податок для транснаціональних технологічний корпорацій (Google, Amazon, Facebook, Apple), які вважають за краще не платити податки на територіях, де вони фактично здійснюють свою діяльність, вибираючи замість цього юрисдикції з найнижчою ставкою. Аналогічні теми піднімають законодавці у інших країнах.
Успіх Китаю
Обсяги виробництва на китайських заводах у листопаді зростали найшвидшими темпами за останні 20 місяців, завдяки відновленню глобальної споживчої активності і ослаблення карантинних обмежень по всьому світу.
Китай відновлюється від наслідків кризи вкрай швидко: у 2020 році очікується зростання ВВП близько 2,1%, а в 2021 році очікується прискорення до 7%.
Рекордний аукціон від Мінфіну
Пожвавлення на світових ринках призвело до зростання інтересу на українські активи з боку нерезидентів. На аукціоні 15 грудня Мінфін залучив рекордну суму — 51,439 млрд грн за курсом НБУ.
Через низьку прибутковість боргових інструментів в розвинених країнах, інвестори вважають за краще вкладати кошти в папери країн, що розвиваються.
Не варто забувати також про позитивну роль домовленостей України та ЄС, які стали сигналом для інвесторів. На тлі того, що відбувається, курс гривні на ринку зміцнився до 27,75 за долар.