Facebook Pixel

Байден запускає «вертолітну» роздачу грошей. На ринок виплеснеться додатково $1,9 трлн

Обраний президент США Джо Байден представив план нового стимулювання економіки держави в умовах економічної кризи на $1,9 трлн, який отримав назву «План порятунку Америки».

«Ці інвестиції повернуться у вигляді нових робочих місць.., що попередить довгостроковий економічний збиток, а вигоди набагато перевершать витрати», — сказав Байден під час виступу.

Основна частина піде на прямі виплати громадянам США. Зокрема, він пропонує виплати американцям підвищити до $2 тис., що додатково складе $1,4 тис. Ці гроші будуть виділені на додаток до виплат у розмірі $600, які були схвалені Конгресом в грудні і розіслані на початку цього місяця.

Мінімальна оплата праці буде підвищена в два рази з $7,5 до $15 за годину, також будуть збільшені розміри допомоги з безробіття.

Ще $30 млрд буде виділено малозабезпеченим сім'ям на оплату оренди житла і рахунків за комунальні послуги. План Байдена передбачає продовження до вересня 2021 року мораторію на виселення людей з житла, що орендується і вилучень банками майна, закладеного під іпотечні кредити. Для громадян із низькими і середніми доходами вводяться податкові відрахування.

Додатково $160 млрд виділяється на вакцинацію від коронавирусу, ще 50 млрд на додаткове тестування на Covid.

На покриття дефіциту бюджету штатів закладено $350 млрд, $175 млрд передбачено на кредити малому бізнесу.

Відомства т компанії в сфері громадського транспорту отримають допомогу в розмірі $20 мільярдів, також будуть запропоновані гранти і позики малому бізнесу.

Оплачувати новий пакет вливань, як і попередні, доведеться Федеральній резервній системі США. Таким чином, за рахунок додаткової емісії ФРС фінансує дефіцит американського бюджету. Основна частина майбутньої інфляції буде масштабована за межі США на ринки, що розвиваються за рахунок статусу долара США як міждержавної розрахункової одиниці.

За 2020 рік ФРС додала в систему $3,2 трлн, збільшивши баланс до рекордних $7,3 трлн. Зараз Федрезерв скуповує на ринку американські державні облігації на $80 млрд на місяць.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉