Facebook Pixel

Як змінювалась ціна на квартири у новобудовах Києва протягом 2019 року

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Ми звикли усе міряти грошима. І те, що дешевше, одразу привертає увагу більшості. Чого ж переплачувати, чи не так? Однак на ринку нерухомості ціна не є основним показником якості.

Знизити або ж підвищити ціну забудовника може змусити безліч факторів, серед яких і макроекономічні показники, і здорожчання/здешевлення будматеріалів і робочої сили, і потреба здихатись неліквідних квартир чи взагалі проєкту з душком.

QuoteЯкщо купуєте квартиру вперше і хочете зекономити, то заривайте гроші в котлован лише після досконалої перевірки усієї дозвільної документації, технічного аудиту і бекграунду девелопера.

Себто новобудови, навкола якої розгорівся або ось-ось почнеться скандал. Саме тому в будь-якій ситуації першочерговим завданням є перевірка права власносності на землю і призначення землі під багатоквартирну забудову, ліцензії генпідрядника, дозволу на будівництво та іншої документації.

Крім того, варто перевірити район, його історію та зважити плюси та мінуси. Пошукати школи і садочки. І уявити себе хоча б через 5 років в умовах тої новобудови, де ви будете купувати житло. Вам вистачає інфраструктури у комплексі? А з парковкою як? Куди будете водити дитину гуляти і до садочка?

Якщо купуєте квартиру вперше і хочете зекономити, то заривайте гроші в котлован лише після досконалої перевірки усієї дозвільної документації, технічного аудиту (як і з чого будують) і бекграунду девелопера (а чи будуть у нього кошти у разі чого завершити проєкт).

Читайте також: Нерухомість у регіонах: перспективи, проблеми та реалії

Бо зараз важко передбачити ціну квадрата у тривалій перспективі із впевненістю бодай 70/30. Усе залежатиме від низки економічних факторів, політичної волі, бізнес-рішень і ринкових моментів, як-то ціна на будматеріали та будівельно-монтажні роботи.

Тим часом пропоную відслідкувати, якими були ціни протягом року.

Середня ціна квадрату в новобудовах Києва у січні цього року склала 23 700 грн за кв.м, що на 700 грн більше, ніж попереднього місяця. У відсотках зростання тоді склало 3%.

У порівнянні до січня 2018 року ціна збільшилась на 1 500 грн, або 6,76%.

У лютому ми спостерігали певні зміни курсу долара: спочатку він незначно виріс, а під кінець місяця послабшав. Ринок житла миттєво відреагував — забудовники відкорегували ціни: середня вартість квадрату в лютому 2019-го склала 23 тис. грн, що на 700 грн дешевше, ніж було попереднього місяця. У відсотках ця зміна склала 2,95%.

Читайте також: Новий Генплан Києва: що збираються змінювати у столиці

За рік зміна ціни (лютий до лютого) склала 1 000 грн, або 4,55%.

Середня ціна квадратного метра у новобудовах за підсумками березня не змінилася у порівнянні з попереднім місяцем і залишилася на рівні 23 тис. грн.

На ринку спостерігалось певне затишшя, викликане політичними факторами. Платоспроможний покупець чекав на остаточні результати виборів і спостерігав за курсом валют. Відчувалася якась розгубленість — ніхто не брався прогнозувати, чи будуть ціни «падати», чи «рватися вгору».

У березні 2018 року ціна за квадратний метр у Києві була на рівні 22 тис. грн, тобто на 1 000 грн, або 4,55% менше.

Читайте також: Що чекає на ринок елітної нерухомості в Україні

У квітні, вперше з січня поточного року, середня ціна квадратного метра в Києві виросла, хоча два попередні місяці трималася на одній і тій же позначці. Середня вартість квадратного метра в столиці у квітні становила 23 300 грн, що на 1,3%, або на 300 грн більше, ніж за підсумками березня. У квітні минулого року квадрат коштував 22 тис. грн, що на 1 000 грн, або 4,55% менше, ніж 2019 року.

QuoteРічне зростання закономірне і пов’язане зі збільшенням цін на будівельні матеріали, робочу силу та інші витрати, зокрема проєктні роботи, тощо

Подорожчання середньої ціни квадратного метра в межах 1-1,5% свідчило про те, що ринок нерухомості поступово виходить із застою, який спровокували вибори президента України. Бізнес взяв до відома результати, зреагував на те, що виборчий процес минув без будь-яких ексцесів, і повернувся до своїх звичних темпів роботи.

У травні другий місяць поспіль середня вартість квадратного метра в новобудовах Києва зростала, причому цього разу одразу на 700 грн, або на 3%, до 24 тис. грн. У травні 2018-го ціни на квартири в Києві закріпились на рівні 22 200 грн, тобто за рік вони зросли на 1800 грн, або 8,11%.

Таке річне зростання закономірне і пов’язане із збільшенням ціни на будівельні матеріали, робочу силу та інші витрати, зокрема проєктні роботи, тощо.

Збільшувалась вартість будівельних матеріалів і цього року. Зокрема, з січня до вересня ціни на окремі групи будівельних матеріалів у середньому збільшились на 8-10%, а будівельно-монтажні роботи зросли в ціні одразу на 10%.

QuoteУ тренді комфортне середовище існування, сервіси і мультифункціональна інфраструктура, яка б покривала work/life-баланс.

Найбільше подорожчали цегла і арматура — приблизно на 8-10%, неподалік від них і газоблок — зростання ціни до 6%.

Однак говорити про стрімке здорожчання цін у новобудовах Києва на той момент було б неправильно: розуміння того, що квадратні метри будуть дорожчати, існувало, але вище спроможності покупця ніхто не стрибне. Попит скеровує пропозицію. Найбільшою популярністю серед покупців із грошима користуються новобудови комфорт-класу, є свій покупець і на бізнес-сегмент.

Наразі забудовники виводять на ринок все менше нових економ-проєктів, адже їм важко конкурувати за інтерес інвесторів. У тренді комфортне середовище існування, сервіси і мультифункціональна інфраструктура, яка б забезпечувала work/life-баланс.

Читайте також: Будівельний шпагат: що далі буде з «Укрбудом»

Середня вартість квадратного метра у новобудовах Києва станом на червень 2019 року становила 23 900 грн — це на 100 грн, або 0,42% менше. Закономірно, що ринок нерухомості влітку переживає певний спад активності: по-перше, не всі налаштовані купувати квартиру в цей сезон, по-друге, не всі розуміють, чи варто це робити і як поведе себе долар далі. Відчувається певний неспокій і невпевненість інвесторів. Купувати варто тоді, коли є купівельна спроможність і сприятливі умови.

У червні 2018-го ціна квадратного метра становила 22 500 грн, що на 1 400 грн, або 6,22% менше поточної вартості. Зростання за рік пояснюється взаємопов’язаними факторами: здорожчанням долара, робочої сили, вартості будівництва і будівельних матеріалів. Окрім того, є й супутні витрати: інфраструктура, проєктні роботи, маркетингові витрати тощо.

Середня ціна квадратного метра у липні 2019-го у порівнянні з червнем 2019 року знизилась на 400 грн, або 1,67% — до 23 500 грн/кв. м. Відповідне зниження цілком закономірне і пов’язане як із значним зниженням курсу долара, так і з сезонним спадом активності на ринку.

Читайже також: Як «синдром чистих штанів» позбавляє Україну будівельників

Покупці не поспішали до відділу продажів, а забудовники шукали механізми, як їх туди заманити. Курс американської валюти своєю поведінкою (зниженням уже тоді) натякав, що восени усім нам буде дуже весело.

Середня вартість квадратного метра у новобудовах Києва в серпні становила 23 100 грн, що на 400 грн, або 1,7% менше, ніж попереднього місяця. Протягом усього місяця ми спостерігали за зниженням курсу долара, що певною мірою позначилося на вартості квартир у новобудовах. Окремо на ціни вплинуло бажання забудовників підігріти інтерес покупців до нового сезону літніми дисконтами. У багатьох ЖК діяли акційні пропозиції, які завершилися 31 серпня.

Читайте також: Чорна п'ятниця на ринку нерухомості: у чому підступ

У вересні середня вартість квадратного метра у новобудовах Києва становила 24 тис. грн, що на 900 грн, або 3,9% більше, ніж попереднього місяця.

QuoteРинок завмер. Грудень приніс лише імовірне рамкове рішення для довгобудів «Укрбуду». Подивимось, як буде на практиці.

Ціни зросли через кілька факторів: по-перше, збільшилась собівартість через здорожчання будматеріалів і робочої сили, яке з початку року не сповільнювалось, а по-друге, відбувся перерозподіл уваги покупців з мастодонтів, які будували, як правило, доступне масове житло, на молодих гравців із більш дорогим квадратом, але які наразі впевненіше стоять на ногах.

Середня вартість квадратного метра у новобудовах Києва в жовтні становила 24 тис. грн/кв. м, тобто за підсумком місяця вона не змінилася. Мінімальна вартість квадратного метра просіла на 100 грн, або 0,6% — до 16 200 грн/кв. м.

У листопаді ціна лишилася на рівні 24 тис. грн/кв.м. Ринок завмер.

Грудень приніс лише імовірне рамкове рішення для довгобудів «Укрбуду». Подивимось, як буде на практиці.

Чекаємо на завершення року і підбиваємо реальні підсумки. Бо ціна, повторюсь, не основний ринковий показник. А 2019-й видався надто веселим і для покупця, і для девелопера.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора