Facebook Pixel

Що чекає ринок елітної нерухомості в Україні

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Елітна нерухомість в європейських і американських мегаполісах не відчуває особливих проблем – її так само купують і продають. А в 2020 році сегменту взагалі пророкують новий пік зростання.

Однак в Україні все не так гладко: наразі ще не так вже й просто знайти масового покупця на розкіш. Елітний сегмент (з липня місяця приблизно) переживає істотне скорочення темпів продажів, якеивикликане низкою політичних змін і фінансових факторів – зокрема, зміцненням американського долара.

Девелопери виводять нові об'єкти у своєму дуже повільному темпі, озираючись на низький попит. За останні пару місяців з'явилося дві нові пропозиції в цьому класі, що говорить про певне пожвавлення. Це якщо ми говоримо про еліт-сегмент, куди включаємо тільки клубні будинки та новобудови цього класу. Як на мене, то дуже важливо зрозуміти та прийняти, що класифікація житла в Україні морально застаріла – зараз девелопери будують на стику декількох сегментів і експериментують з форматами, що підвищує цінність проєкту.

QuoteДевелоперам у цьому сегменті доведеться добре подумати над своїм продуктом, адже конкуренція з боку бізнес-сегменту та багатофункціональних комплексів спонукає до зростання.

Традиційний еліт-сегмент на українському ринку — птах рідкісний. Зараз девелопери досить часто зводять об'єкти в класі «бізнес», які за деякими важливими характеристиками – чи то локація, чи концепція, чи інфраструктура та сервіси – нітрохи не поступаються окремим пропозицій в сегменті елітного житла.

Доводиться їм це робити для того, щоб розширювати мережі та ловити свого покупця. Зараз цінується багатофункціональність і клієнтоорієнтованість в сервісах, а також якість і концепція, а потім уже клас.

Якщо говорити про цінові показники, то за останній місяць класичний еліт-клас подорожчав відразу на 900 грн (або на 1,59%) і коштує 60 400 грн. З початку року він додав у ціні 3,42% – 2000 грн. Подорожчання рік до року склало 6,71% (або 3 800 грн).

Цікаво, що за останній місяць у Печерському районі — локації еліт-сегменту в Києві — квадрат подешевшав на 2 300 грн (або на 4,86%) – до 45 000 грн/кв. м. Цілком імовірно, що це пов'язано зі стартом пари проєктів, які на котловані продають житло за значно зниженою ціною.

Темпи будівництва в цьому сегменті в 2020 році будуть підв'язані під запити аудиторії, а поки вона переключилася на більш дешевий, але не менш цікавий концептуально бізнес-клас. Вартість об'єктів (через не таку вже й велику пропозицію) буде зростати в межах 5-7% – в залежності від економічної ситуації та політичної обстановки.

Девелоперам у цьому сегменті доведеться добре подумати над своїм продуктом, адже конкуренція з боку бізнес-сегменту та багатофункціональних комплексів спонукає до зростання. Доведеться або прийняти виклик і змінюватися, або просто канути в небуття.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора