Як пережити епідемію коронавірусу вдома

оглядачка ринку нерухомості

Два тижні на перегляд безкоштовних курсів Coursera, Prometheus, на серіали, Duolingo; на те, щоб до мінімалізму розібрати шафи та позбутися мотлоху; щоб вирішити всі відкладені через брак часу справи та нарешті поспілкуватися з рідними й близькими за чашкою чаю, а не поспіхом.


Хіба не про таке ми всі регулярно просили? Волею випадку та китайського вірусу світ отримав унікальну можливість відчути, як жити, працювати та розвиватися в новій реальності, а також де і в чому знайти баланс між онлайн та офлайн.

Створіть собі сприятливі умови, щоб упродовж двох-трьох тижнів не залишати квартиру.

Досить скиглити, панікувати або робити вигляд, що ти найрозумніший. Повірте, таких вистачало в часи кожної пандемії, з якими стикалося людство. Їх косило першими, а з ними — і всіх оточуючих і близьких, які ставали заручниками не вимитих кимось рук і небажання слідувати простим і розумним правилам безпеки.

Не хочеться нагнітати, але потрібно бути готовим до неприємних наслідків. І краще запобігти, ніж зіткнутися лице в лице. А те, що улюблений салон краси, бар і спортзал закриті на карантин, можна пережити.

Просто створіть собі сприятливі умови, щоб упродовж двох-трьох тижнів не залишати квартиру.

Порада 1. Телефон, відео, програми для віддаленої роботи — вірні друзі

Це тимчасова соціальна ізоляція, а не початок особистісної деградації. Ніякої апатії чи неробства, якщо хочете отримати зарплату/прибуток/можливості. Розмежуйте робочу й особисту зони, складайте план завдань на день, влаштовуйте ланчі з колегами за допомогою відеозв'язку та обмін новинами, проводьте робочі мітинги в скайпі. Кремнієва долина змогла — зможете й ви.

Навіть якщо ви позбавлені походів до зали, регулярна повсякденна фізична активність повинна бути. Інакше ніякої продуктивності – тільки лінь.

Продовжуємо вставати та лягати за «офісним», тобто робочим графіком. Жодних серіалів або курсів з англійської о 12-й ночі, інакше потім буде дуже складно відновлювати режим.

Порада 2. Час згадати, що дім — твоя фортеця

Ретельне вологе прибирання, дезінфекція гаджетів, побутової техніки, дверей та всіх поверхонь, до яких ви торкаєтеся. Потрібно прикупити (за можливістю) системи очищення повітря, не завадить і зволожувач повітря.

Якщо він у вас є, то пам'ятайте: міняти воду потрібно щодня, заливати тільки дистильовану воду, кожні два-три дні мити його з 3% розчином перекису водню. Зволожувач встановіть на відстані 2-2,5 метра від ліжка.

Соціальна самоізоляція — це про відповідальність та розумний підхід до свого здоров'я та здоров'я близьких.

Провітрюйте кімнату, але акуратно, щоб не підхопити застуду, а в думках не розкрутити її до симптомів коронавірусу.

Зонуйте простір, вранці та ввечері переодягайтесь з піжами в домашній одяг, готуйте їжу та їжте за столом, а не в ліжку.

Порада 3: Важливо розмежувати офлайн з онлайном

Соціальна самоізоляція — це про відповідальність та розумний підхід до свого здоров'я та здоров'я близьких. Покупки онлайн, готування під керівництвом найкращих шеф-кухарів світу по той бік екрану ноутбука, робочі чати та дзвінки замість зустрічей — це добре, але не варто забувати про звичайні речі.

Поспілкуйтеся з сім'єю, приділяйте час творчості, плануйте місяць, квартал, рік, прочитайте книги, статті, які відкладали на потім, поновіть резюме, спробуйте медитацію, подивіться запис концерту, вистави, відіспіться. Одним словом, присвятіть час собі.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора