Як і чому польський держбанк виділив кредит для ТРЦ Retroville

Посол Польщі в Україні

У квітні в Києві почне роботу ТРЦ Retroville, який першим в Україні отримав кредит на будівництво від Польщі. Посол Польщі Бартош Ціхоцький розповідає, чому польський держбанк виділив гроші на будівництво центру і якими є перспективи українсько-польського співробітництва.


Фінансування завершення будівництва ТРЦ і БЦ Retroville надається в рамках польської програми «Фінансова підтримка експорту». За обслуговування програми з боку Польщі відповідає Банк Крайового Господарства (BGK) і Корпорація страхування експортних кредитів (KUKE). BGK надає кредитні кошти, a KUKE страхує цю операцію.

Метою програми, з одного боку, є створення можливостей для отримання українським інвестором дешевого кредиту, а з іншого — підтримка польського експорту. BGK підтримує польські компанії на тих ринках, де доступ до дешевих кредитів утруднений.

Площа торгових площ у Польщі досягає зараз близько 12 млн кв. м.

Для одержання підтримки з боку BGK необхідно виконати кілька вимог. Наприклад, однією з вимог, яку висуває банк BGK, є забезпечення поставок у рамках експортного контракту найбільшої кількості товарів і послуг, вироблених у Польщі. Як правило, ця вимога стосується не менше 40% поставок.

Якщо подивитися на проєкт торгового центру Retroville, можна стверджувати, що він відповідає стандартам такого виду об'єктів, що будуються в Європі. Це багатофункціональна споруда, до складу якої входить торгово-розважальний центр, а також бізнес-центр. Це відповідає нинішнім тенденціям торгових центрів.

Площа торгових площ у Польщі досягає зараз близько 12 млн кв. м. У Варшаві працює 37 торгових галерей, у Познані — 20, у Гданську — 19. Триває будівництво майже пів мільйона квадратних метрів нових торгових площ — цей ринок у Польщі продовжує активно розвиватися. Можна очікувати, що подібна тенденція спостерігатиметься і в Україні.

Наразі вважається, що в Києві площа торгових центрів становить близько 1,5 млн кв. м. Це трохи більше, ніж у Варшаві, де налічується 1,25 млн кв. м, при цьому столиця України має майже вдвічі більше жителів, ніж столиця Польщі.

Контракт на будівництво торгово-розважального центру Retroville є першим великим проєктом, який реалізується за умови надання фінансування з боку польського банку. Цей проєкт відкриває шлях до подальших ініціатив.

Наприкінці минулого року було підписано черговий контракт на будівництво торгового центру в Харкові, фінансування якого базується на таких же принципах, як і київського, за участю BGK і KUKE. Триває процес підготовки до реалізації також й інших проєктів.

Останнім часом привабливо виглядає інвестування в секторі зведення нерухомості.

Польський банк BGK не обмежується конкретною галуззю економіки. Він аналізує різні сфери. Останнім часом привабливо виглядає інвестування в секторі зведення нерухомості: офісних комплексів, торгових центрів, готелів, комерційних медичних і спортивних центрів.

Ймовірно, це пов'язано з фактом появи в період 2014-2016 рр. простору для інвестиційних дій у цьому сегменті. Великий інтерес викликають також сфери сільського господарства і продовольства, енергетики.

Таким чином, ми вважаємо, що перспективи співпраці досить масштабні, причому не тільки в Києві, але й в інших українських містах.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора