Вакцина та гроші — чудовий допінг для ринків

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Тиждень починається з розігріву хорошими новинами, до того ж з усіх фронтів.


Вакцина на підході. У п'ятницю ввечері фармацевтичний гігант Pfizer заявив, що буде готовий подати документи на реєстрацію вакцини вже в листопаді. Теоретично це означає, що до кінця року вона може стати доступною громадянам США.

І навіть попри те, що масова вакцинація навряд чи стане можливою раніше середини наступного року, будь-який крок уперед у боротьбі з коронавірусом сприймається ринком з оптимізмом.

Telegram Logo

Шанси на виділення фінансової допомоги зростають. Розмови про необхідність виділення нового пакету допомоги стають усе інтенсивнішими, і вже президент Трамп заявив, що готовий виділити навіть більше грошей, ніж просять демократи, а також висловив надію, що соратники в Республіканській партії в Конгресі та Сенаті його підтримають.

Голова Конгресу Ненсі Пелосі теж сповнена оптимізму й висловила думку про те, що угода між республіканцями та демократами стане можливою навіть до виборів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Трохи засмутив Китай, відрапортувавши «лише» про 4,9% зростання ВВП у третьому кварталі замість очікуваних 5,5%, що спровокувало невеличке (менше ніж 1%) падіння на китайських біржах, але не змогло зіпсувати настрій глобальним інвесторам.

Цього тижня, напевно, найбільш обговорюваними новинами стануть корпоративні результати. Минулого тижня звітували банки, і результати загалом краще, ніж очікувалося, завдяки доходам від торгівлі цінними паперами та меншим обсягам резервування.

Загалом же на сьогодні, за даними FactSet, відзвітували 10% компаній із S&P 500, зокрема 86% продемонстрували фактичні результати кращі за прогноз.

Попри те, що факти перевершують очікування, картинку не можна назвати такою вже райдужною: прибуток у середньому на 18,4% нижче, ніж рік тому.

З відомих імен цього тижня звітують American Airlines, Procter&Gamble, Coca-Cola, Biogen і багато інших, ну а в центрі уваги будуть Netflix у вівторок і Тesla в середу — обидві після закриття.

З макроекономічних даних у вівторок цікаво буде поглянути на стан ринку житлової нерухомості в США. Це завжди хороший індикатор того, як почувається американська економіка.

А в четвер традиційно чекаємо на кількість заявок із безробіття. Їх очікується 865 тис., минулого тижня було 898 тис.

Подивимося, чим цей тиждень закінчиться, але початок насправді більш ніж оптимістичний.

Вакцина та фінансова допомога в умовах, що склалися, — це два найпотужніші каталізатори для фінансових ринків, і щонайменше сьогодні, на початку тижня, вони штовхають ринок акцій та золото вгору.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини