Facebook Pixel

Україна розмістила ОВДП, а Трамп невдоволений політикою Китаю – огляд світових економічних новин

Ольга Дроботюк
експерт економічних програм Українського інституту майбутнього

ФРС пом’якшила монетарну політику, ціни на нафту зросли, а середня зарплата в Україні перевищила $400.

Реальна заробітна плата зросла на 8,1% відносно червня 2018 року. За даними Держстату, середня номінальна заробітна плата штатного працівника у червні 2019 року становила 10783 грн (≈$400), що більше на 18%, ніж була у червні минулого року (9141 грн) та у 2,6 раза більша за мінімальну заробітну плату (4173 грн).

Відбулося чергове розміщення облігацій внутрішньої державної позики. За підсумками аукціону, до державного бюджету було залучено 17,2 млрд грн. Загалом у липні за рахунок розміщення ОВДП отримано 71,5 млрд грн. За інформацією Міністерства фінансів, річний план державних запозичень виконано на 76,5%.

Зросла вартість нафти. Напередодні засідання ФРС ринки були в очікуванні зниження ключової ставки — 30 липня зросла ціна на нафту. Нафтові ф’ючерси марки Brent з постачанням у вересні зросли на $1,27 (або 2%) — до $64,98 за барель (станом на 30 липня 2019, 22:22 за київським часом). Ціна ф’ючерсів на нафту марки West Texas Intermediate зросла на $1,40 (або 2,5%) — до 58,27 $/бар.

ФРС знизила ставку. 31 липня очікування багатьох економічних аналітиків виправдалися щодо зниження ключової ставки ФРС. На засіданні Федерального комітету з відкритих ринків було прийнято рішення про зниження ставки на 25 базисних пунктів: з 2,25-2,5% до 2-2,25%. Це відбулося вперше в період з 2008 року.

Пом’якшення монетарної політики ФРС є сигналом для центральних банків інших країн щодо зниження їхніх ставок.

Того ж дня в Шанхаї завершився черговий, дванадцятий раунд торговельних переговорів між КНР та США, присвячених зокрема збільшенню закупівлі Китаєм американської сільськогосподарської продукції. Переговори тривали з 30 по 31 липня, а ключовими питаннями стали: примусова передача технологій, права інтелектуальної власності, послуги, нетарифні бар’єри та сільське господарство.

Однак під час зустрічі Д. Трамп у своєму Twitter висловив незадоволеність щодо процесу перемовин у питанні купівлі Китаєм американської сільгосппродукції та зазначив, що «китайська сторона завжди змінює угоду на користь власних інтересів у кінцевому рахунку». У свою чергу, китайська сторона відповіла, що «марно» тиснути на Китай. Наступну офіційну зустріч заплановано на вересень у США.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]