Нова фінансова допомога на підході. Потік у $3 трлн, що раніше було виділено на боротьбу з коронавірусом у США, майже вичерпався, і час робити нові вливання.
Без нових ін'єкцій американській економіці доведеться туго, а про фінансові ринки й говорити нічого – на них чекає катастрофа (з грошима ФРС їх, як на мене, теж чекає катастрофа, але трохи пізніше).
Цього тижня голова республіканської більшості в Сенаті США Mitch McConnell оприлюднить розроблений Білим домом новий план допомоги обсягом $1 трлн.
Демократи, які захопилися лівими ідеями, хочуть виділити неймовірну суму — $3,5 трлн.
Тож цього тижня й упродовж наступних двох тижнів, поки американські законодавці не розійдуться на літні канікули, на нас чекає низка гострих політичних баталій, які, звісно, проходитимуть під знаком майбутніх президентських виборів.
У сформованих обставинах Трамп має розв'язувати непрості завдання. Ще навесні він браво пообіцяв співвітчизникам, що у третьому кварталі, безпосередньо перед виборами, американська економіка відновить зростання, і воно буде фантастичним.
Третій квартал настав, але зростання «й нині там». Спалахи вірусу у південних штатах, що стримують повернення до нормального життя, призводять до того, що Трамп втрачає голоси у традиційно республіканських Аризоні, Техасі та Флориді, якими керують губернатори-республіканці.
У Флориді Трамп відстає від Байдена на 6%, в Аризоні – нічия, а в Техасі, де з 1976 року ще не переміг жоден президент-демократ, Трамп випереджає суперника лише на 1%.
Отже, у чинного президента США є дуже вагомі підстави для хвилювання та стимули для рішучих дій.
Трамп втрачає голоси у традиційно республіканських Аризоні, Техасі та Флориді.
Одним із них стала заміна голови виборчого штабу минулого тижня, і цілком імовірно, що в наступні три тижні до канікул і політичного затишшя від Трампа можна очікувати «цікавих» вчинків у спробі повернути популярність, що, звісно, впливатиме й на фінансові ринки.
Робота над вакциною кипить. П'ять компаній, що активно працюють над винайденням вакцини в рамках урядового проєкту Operation Warp Speed обсягом $2 млрд, цього тижня постануть перед Конгресом США.
Представники Merck, Moderna, Pfizer, AstraZeneca та Johnson & Johnson розкажуть про свої успіхи в проєкті.
США хочуть отримати вакцину до кінця року, і, на думку директора Національного інституту інфекційних захворювань США, усім відомого д-ра Ентоні Фаучі, «шанси на успішне завершення проєкту в зазначені терміни є високими».
Ну і, звичайно, корпоративні результати. Цього тижня про свої квартальні досягнення рапортуватимуть близько 25% компаній, що входять до S&P 500.
За оцінкою Credit Suisse, падіння прибутків у другому кварталі буде одним із найдраматичніших за всю історію — мінус 43% проти другого кварталу минулого року.
США хочуть отримати вакцину до кінця року.
З відомих імен на нас чекають Coca-Cola, AT&T, Kimberley-Clark, Microsoft, Intel, Twitter, American Express та багато інших. З особливим придихом чекаємо на результати Tesla у середу, після закриття торгів.
Після того як з початку року акції компанії зросли на 250%, вона вже стоїть на порозі включення до S&P 500. За правилами залишилося тільки продемонструвати хоча б невеликий прибуток за US GAAP у другому кварталі.
Слава богу, ще існують якісь правила, які вимагають від компаній заробляти прибуток.
Усім гарного тижня та вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора