Гаряче літо 2020 року – прогноз на тиждень

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Нова фінансова допомога на підході. Потік у $3 трлн, що раніше було виділено на боротьбу з коронавірусом у США, майже вичерпався, і час робити нові вливання.

QuoteПоки американські законодавці не розійдуться на літні канікули, на нас чекає низка гострих політичних баталій.

Без нових ін'єкцій американській економіці доведеться туго, а про фінансові ринки й говорити нічого – на них чекає катастрофа (з грошима ФРС їх, як на мене, теж чекає катастрофа, але трохи пізніше).

Цього тижня голова республіканської більшості в Сенаті США Mitch McConnell оприлюднить розроблений Білим домом новий план допомоги обсягом $1 трлн.

Telegram Logo

Демократи, які захопилися лівими ідеями, хочуть виділити неймовірну суму — $3,5 трлн.

Тож цього тижня й упродовж наступних двох тижнів, поки американські законодавці не розійдуться на літні канікули, на нас чекає низка гострих політичних баталій, які, звісно, проходитимуть під знаком майбутніх президентських виборів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У сформованих обставинах Трамп має розв'язувати непрості завдання. Ще навесні він браво пообіцяв співвітчизникам, що у третьому кварталі, безпосередньо перед виборами, американська економіка відновить зростання, і воно буде фантастичним.

Третій квартал настав, але зростання «й нині там». Спалахи вірусу у південних штатах, що стримують повернення до нормального життя, призводять до того, що Трамп втрачає голоси у традиційно республіканських Аризоні, Техасі та Флориді, якими керують губернатори-республіканці.

У Флориді Трамп відстає від Байдена на 6%, в Аризоні – нічия, а в Техасі, де з 1976 року ще не переміг жоден президент-демократ, Трамп випереджає суперника лише на 1%.

Отже, у чинного президента США є дуже вагомі підстави для хвилювання та стимули для рішучих дій.

Трамп втрачає голоси у традиційно республіканських Аризоні, Техасі та Флориді.

Одним із них стала заміна голови виборчого штабу минулого тижня, і цілком імовірно, що в наступні три тижні до канікул і політичного затишшя від Трампа можна очікувати «цікавих» вчинків у спробі повернути популярність, що, звісно, впливатиме й на фінансові ринки.

Робота над вакциною кипить. П'ять компаній, що активно працюють над винайденням вакцини в рамках урядового проєкту Operation Warp Speed обсягом $2 млрд, цього тижня постануть перед Конгресом США.

Представники Merck, Moderna, Pfizer, AstraZeneca та Johnson & Johnson розкажуть про свої успіхи в проєкті.

США хочуть отримати вакцину до кінця року, і, на думку директора Національного інституту інфекційних захворювань США, усім відомого д-ра Ентоні Фаучі, «шанси на успішне завершення проєкту в зазначені терміни є високими».

Ну і, звичайно, корпоративні результати. Цього тижня про свої квартальні досягнення рапортуватимуть близько 25% компаній, що входять до S&P 500.

За оцінкою Credit Suisse, падіння прибутків у другому кварталі буде одним із найдраматичніших за всю історію — мінус 43% проти другого кварталу минулого року.

США хочуть отримати вакцину до кінця року.

З відомих імен на нас чекають Coca-Cola, AT&T, Kimberley-Clark, Microsoft, Intel, Twitter, American Express та багато інших. З особливим придихом чекаємо на результати Tesla у середу, після закриття торгів.

Після того як з початку року акції компанії зросли на 250%, вона вже стоїть на порозі включення до S&P 500. За правилами залишилося тільки продемонструвати хоча б невеликий прибуток за US GAAP у другому кварталі.

Слава богу, ще існують якісь правила, які вимагають від компаній заробляти прибуток.

Усім гарного тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини