Три прості поради покупцеві квартири в новобудові

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

При виборі квартири в новобудові покупця вряди-годи охоплюють страхи і сумніви: чи все нормально з забудовником; добудують будинок чи ні; як правильно прийняти квартиру, щоб не спіймати облизня; хто буде обслуговувати комплекс після здачі і чи не стане квартплата в новому житлі чорною дірою в сімейному бюджеті? Багато страхів навіяні сумно відомими проектами Войцеховського та іншими скандальними недобудовами. Нижче три прості поради тим, хто купує квартиру на первинному ринку і побоюється за свої кревні.

  1. Хто забудовник?

Дізнайтеся максимально все, що тільки можна, про компанію, яка будує даний проект. Які проекти будувала до цього, які терміни були заявлені і як вони змінювалися в процесі будівництва ЖК, чи були проблеми з документами, невиконаними обіцянками — ось головні питання, на які шукайте відповіді.

Telegram Logo

На ринку нерухомості є кілька ключових суб’єктів — забудовник і девелопер.

Девелопер — той, кому зазвичай належить ідея проекту. Саме він, як правило, виступає замовником проекту і будівництва. Він шукає і наймає проектну компанію і генерального підрядника, або ж це компанія повного циклу, у якої є своє архітектурне бюро і свої «робочі руки».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Забудовник — це суб’єкт господарської діяльності, який зазвичай володіє земельною ділянкою (вона знаходиться у власності або оренді) і збирається її забудувати.

Забудовник — юридичний термін, прописаний в законодавстві. Девелопер — найменування, яке описує характер ведення бізнесу. Адже з англійської development перекладається як «розвиток». У будівельній сфері це говорить про те, що девелопер зазвичай мислить стратегічно, думає про подальший розвиток проекту, а не просто в рамках «побудувати-здати» ЖК.

2. Що з землею?

Зазвичай землю під будівництво ЖК беруть в оренду на певний термін у власника — найчастіше ним виступає міська влада. В оренді земельної ділянки немає нічого кримінального, якщо її цільове призначення відповідає будівництву багатоквартирного будинку.

Зверніть увагу, коли закінчується термін дії оренди, чи не було судових суперечок у забудовника щодо виділення ділянки.

Не зайвим буде поцікавитися, як компанія-забудовник пов’язана з власником землі.

Сюди ж відносимо питання щодо інженерних комунікацій — зазвичай в Києві вони централізовані, іноді в комплексі може бути опалення і гаряча вода від власної котельні. Потрібно з’ясувати, на яку компанію виділені технічні умови (ТУ) на світло, воду, газ.

3. Що моніторити?

Ми живемо у вік, коли практично будь-яку інформацію можна дістати з відкритих джерел. На допомогу майбутньому інвестору:

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини