Facebook Pixel

Світова економіка. Що в мішку в Санта-Клауса

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Якщо якесь потрясіння і станеться цього року на ринках, то, найімовірніше, воно має статися цього тижня, після оголошення результатів засідання ФРС. Хоча, як це не раз бувало, все може обійтися без потрясінь. Навпаки, ринок зрадіє виваженій та відповідальній позиції центрального банку, і мільярди невитраченої ліквідності, отриманої від щедрої держави, потечуть у напрямі компаній, про існування яких знає кожна домогосподарка і «чистильників взуття», якщо така професія взагалі збереглася.

Засідання ФРС розпочнеться завтра, у вівторок, 14 грудня, але, звичайно ж, найцікавіше відбудеться в середу, 15 грудня, коли буде опубліковано підсумкове комюніке засідання, а голова ФРС Пауелл проведе підсумкову пресконференцію. Цьогорічне засідання стане останнім цього року. Його підсумком, як очікується, буде анонс змін у монетарній політиці, зокрема оголошення про прискорене скорочення програми кількісного пом'якшення, тобто викупу облігацій. Програма скорочення була ухвалена лише місяць тому, і передбачалося, що кожен місяць ФРС викуповуватиме на $15 мільярдів менше, таким чином закінчивши програму до червня. Але інфляція внесла свої корективи, і ФРС, визнавши, що зі зростанням цін настав час боротися, планує прискорити закінчення програми кількісного пом'якшення. Згідно з очікуваннями аналітиків, темпи скорочення будуть подвоєні, і вже починаючи з січня ФРС щомісяця викуповуватиме на $30 мільярдів менше. Якщо очікування справдяться, то вливання грошей в економіку з боку ФРС можуть закінчитися вже посеред весни. А там, якщо інфляція залишиться висока, — і про підвищення ставки можна буде поговорити. Ось про все це, як очікується, і розповідатиме Пауелл у середу. І, звичайно ж, як завжди, цікаво буде побачити макроекономічні прогнози та dot plot (графік із прогнозами відсоткової ставки ФРС) членів Комітету з монетарної політики.

Загалом же завдання у ФРС дуже непросте, адже, з одного боку, потрібно боротися з інфляцією, а, з іншого, це доведеться робити з огляду на нові штами вірусу, крихкість процесів економічного відродження після шоку пандемії, проблеми з виробничими ланцюжками у всьому світі і, зрештою, загрози різних геополітичних конфліктів, що наростають. Завдання складне, але поки що ФРС справлялася. Тож сподіватимемося, що впорається і цього разу.

З важливих макроекономічних даних, які можуть вплинути на позицію ФРС, на нас чекають дані про промислову інфляцію (PPI) та обсяг роздрібних продажів. Інфляція в листопаді очікується на рівні 9,2%, що вище, ніж 8,6% у жовтні. Роздрібні продажі, які завжди хороший індикатор настроїв споживачів та стану економіки, загалом, як очікується, зростуть на 0,8%, що менше, ніж 1,7% у жовтні. Проте це четвертий місяць зростання поспіль, що свідчить про відновлення економіки.

Цікавий тиждень! Отже, чекаємо, що принесе Санта Клаус (Джером Пауелл) у своєму мішку в середу!

Гарного тижня та вдалих інвестицій!

--------

А для новачків пропоную освітній семінар «Надійні інвестиції для початківців», який складається з чотирьох двогодинних сесій і проходитиме онлайн 14, 16, 21 та 23 грудня.

kompan.jpg


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора