Facebook Pixel

Стратегічний розвиток Розумних Міст України

Генрі Штеренберг
Президент World Trade Center Kyiv
Фото: Tumisu/Pixabay

Фото: Tumisu/Pixabay

Україна має можливість перетворити свою застарілу, покинуту та зношену міську інфраструктуру на найсучасніші «розумні міста» у світі. Кілька фактів показують масштаби цієї можливості.


  • В Україні — 459 міст, у 37 з яких проживають від 100 до 500 тис. осіб.
  • У рамках децентралізації було створено 1029 додаткових ОТГ.

Якщо ви побували в Україні й наважилися виїхати за межі Києва, Львова, Харкова, Одеси чи Дніпра, ви, напевно, були вражені різкою різницею в якості життя між невеликим містом за 100 км від столиці та власне Києвом або іншими великими містами. Не тільки великі міста, а й малі, разом із смт і селами, потребують господарського підходу до розв'язання соціальних, інфраструктурних та економічних питань. Але інфраструктура — це те, що одразу впадає в очі. Поганий менеджмент радянських часів, хронічне недофінансування та централізована бюрократична тяганина призвели до руйнування міської інфраструктури, що не підлягає ремонту.

Як можна відновити міський центр, який потрібно повністю розібрати й перебудувати буквально по шматочку?

  • Визначити економічну виробничу базу.
  • Запустити екосистему інновацій і стартапів.
  • Надавати послуги з якісного медичного обслуговування.
  • Створити концепцію розвитку Розумного Міста.
Telegram Logo

Легко сказати?

Будуть потрібні багатогодинні мозкові штурми за участю ОТГ, чиновників і бізнесменів, щоб вибрати стратегічні галузі, які стануть їхнім економічним двигуном. Але здебільшого це будуть від трьох до п'яти ключових секторів. І вже після того можна буде зробити перерозподіл ресурсів для створення промислового парку виключно для цих галузей.

Запуск інноваційної та стартап-екосистеми може здатися примарним оптимізмом, але це критично важливий чинник для довгострокового зростання:

  • стартапи надають бізнесу, що вже функціонує, потік інноваційних ідей, підтримуючи їхню конкурентоздатність;
  • середній і великий бізнес надають стартапам канали збуту, інвестиції та оборотний капітал або можуть просто їх придбати;
  • для стартапів бізнес служить лабораторією раннього тестування своїх продуктів або послуг, вимагаючи від них повторення на основі знань і досвіду своїх корпоративних «наставників» перед запуском на ринок;
  • зрештою бізнес може перетворити свої «небесні» проєкти на стартапи, змінивши напрямок інновацій.

Стратегічна політика полягала б у тому, щоб вимагати від кожного підприємства, що працює в промисловому парку, бути наставником для будь-якого стартапу.

Чому я вважаю, що охорона здоров'я — так само важливий крок? Жодна міжнародна корпорація не інвестуватиме будь-які ресурси без гарантії якісного медичного обслуговування своїх співробітників. Це факт.


Перші три кроки можуть закласти основу економічної діяльності, яка підніме чашу терезів на стійке економічне зростання. А як щодо електроенергії, водопровідних мереж, доріг, зв'язку та всього іншого, що необхідне для підтримки промислового парку? Стрибок в інфраструктурі нового покоління.

Подумайте про розумні дороги, що заряджають ваш електромобіль, спорудження екологічних будівель, зелену енергію та енергоефективність. Реалізуйте цей план упродовж десяти років, і ви побачите, як на вершині радянської спадщини підіймається розумне демократичне місто.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини