Сьогодні Кабмін затвердив ряд рішень, ключове серед них – зниження ціни на газ. Також пропонуємо вашій увазі огляд інших важливих рішень уряду.
Заборона на польоти до Росії
Кабінет Міністрів України ввів заборону на нерегулярне авіасполучення з Росією з метою захисту державної безпеки. Винятки становитимуть можливі польоти місій міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, ООН і Червоний Хрест.
Таке рішення було прийнято після відвідин Москви кандидатом у президенти України Юрієм Бойком і головою політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктором Медведчуком.
Глава МВС України Арсен Аваков заявив, що вони «скористалися лазівкою в українському законодавстві» і здійснили прямий авіапереліт до Москви. За його словами, Міністерство ініціювало внесення змін до положення про користування повітряним простором.
Як розповіло The Page джерело в Кабінеті Міністрів, наразі до Москви літають тільки чартери, і завдяки цим польотам головним чином і ведеться сполучення. «Найчастіше чартерами користувався політик промосковських поглядів Віктор Медведчук. У нього була індульгенція на це як у члена контактної групи зі звільнення полонених. Заборона прийнята напередодні другого туру президентських виборів і була спрямована насамперед на те, щоб Медведчук не літав до Москви, як власне туди не літали ніякі інші чартери», – розповів співрозмовник The Page.
За його словами, мотив простий – Петру Порошенко, та й владі в цілому, не хочеться, аби хтось привіз гроші на те, щоб «влаштувати в Україні третій Майдан з усіма витікаючими наслідками». Влада побоюється перш за все грошей, завезених з Москви на організацію заворушень.
500 млн грн для місцевих бюджетів
У рамках Державного фонду регіонального розвитку з’явиться всеукраїнський бюджет на 500 млн грн.
Про це повідомив віце-прем’єр міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. За його словами, ці кошти будуть пропорційно розподілені по регіонах. Проекти зможуть подавати жителі регіонів і громадські організації.
Згідно із затвердженим Кабінетом Міністрів порядком відбору, проекти змагатимуться на конкурсній основі. Для переможців передбачено співфінансування з фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів у розмірі 10%.
У коментарі The Page Зубко не зміг пояснити, яким саме чином влада зможе контролювати прозорість розподілу коштів.
«Ну, там же є ці громадські організації та інші активісти, ось вони нехай і відповідають, щоб все тут прозоро було», – заявив він.
Нові правила держрегулювання лікарських препаратів
З першого липня 2019 року Україна розширює державне регулювання цін на основні препарати з Національного переліку. Про це заявила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на засіданні Кабінету Міністрів, яке відбулося у середу, 3 квітня.
За її словами, державне регулювання цін торкнеться ліків, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів. Як зазначила Супрун, референтні ціни визначалися з огляду на країни, які Україна вибрала для порівняння. Зокрема, це Польща, Словаччина, Чехія, Латвія та Угорщина. Чиновник також додала, що будуть впроваджені граничні процентні регресивні націнки на ці препарати.
До слова, референтне ціноутворення передбачає регулювання ціни на рівні середнього показника мінімальної вартості в референтних країнах. Нагадаємо, що в Національному переліку є дуже популярні препарати. Їх близько 60 з 427, і вони у грошовому вираженні складають близько 80% від загального обсягу закупівель в регіонах.
Мінорна нота
Під кінець засідання прем’єр-міністр Володимир Гройсман втомленим голосом назвав свій уряд «найкращим Кабміном України». А потому Міністр енергетики Ігор Насалик та кілька інших сподвижників Гройсмана зайшли до нього у кабінет. Пізніше звідти винесли чашки з недопитим алкоголем. В цілому в Кабміні панувала атмосфера прощання та апатії.