Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Крізь темряву до світла: що робити з генераторами після стабілізації енергосистеми

Віктор Андрухів
співзасновник Fibermix та Savex Minerals
Підприємці не поспішають продавати генератори

Підприємці не поспішають продавати генератори

Віялові відключення електроенергії через ракетні обстріли стали звичним явищем для українців. Іноді світло вимикали за графіком, іншого разу – електроенергії не було по 12 годин. В деяких регіонах ситуація в рази гірша. Особливо важкими були дні, коли Україна зазнавала масованих ракетних атак, і аварійні відключення тривали по декілька діб. Підприємці по-різному виходили з ситуації, але для кожного було важливим адаптуватися з мінімальною шкодою та, звичайно, витратами.

Саме тому генератори та акумулятори знадобилися всім. Енергетична автономність стала синонімом стабільності, хай і тимчасової. Тому від листопада 2022 року генератори були життєво необхідними для роботи бізнесу, а «інвестиції у світло» стали важливим кроком для повноцінної життєдіяльності.

Адаптація до відключень електроенергії

За даними Митної служби України, в 2022 році до України завезли понад 500 тис. генераторів, з них більша частина – від листопада. Це рекордна кількість енергоустаткування, яка сама за себе каже: «ми готові до будь-яких реалій воєнного сьогодення».

У Fibexmix також вклалися в енергогенеруюче обладнання, на що витратили близько 400 тисяч гривень. Придбали кілька маленьких генераторів, а не один великий. В нашому випадку це був оптимальний варіант і далекоглядна інвестиція. Автономна електрика здатна забезпечити безперебійність виробництва у будь-який момент, адже про остаточну стабілізацію системи говорити поки зарано. Ситуації бувають різні, а впевненість у завтрашньому дні – дуже дороге задоволення.

Електрика є: що робити з генераторами після стабілізації роботи української енергосистеми

Взимку світло відключали часто, тому автономне енергоустаткування неабияк рятувало підприємців. Але нині, за повідомленням Міненерго, Україна збільшила обсяг власного виробництва електроенергії, її дефіцит суттєво знизився. Тож, за оптимістичними прогнозами, відключення світла мінімізуються, а з часом – повністю припиняться.

Саме тому українські підприємці зіткнулися з іншим питанням – що робити з генераторами, які придбали про запас. Якщо ви не хочете, аби енергоносій «простоював» – є кілька варіантів.

Варіант перший – здавати в оренду

Багатьом підприємцям набагато вигідніше заплатити за оренду генератора, аніж придбати його за 20-30 тисяч доларів. Деякі підприємці вже зараз здають в оренду малопотужні генератори на декілька діб і більше. Це допомагає поступово компенсувати витрати на устаткування. Таким чином, вже зараз заморожені кошти перетворюються на бізнес.

Варіант другий – тримати генератор «у коморі» до часів, коли він може знадобитися

Потрібно лише дотримуватися умов зберігання. Наприклад, тримати в окремому приміщенні із гарною вентиляцією та відповідною вологістю. Крім того, необхідно періодично вмикати генератор згідно з його технічним паспортом.

Варіант третій – перепродати за кордон через постачальника, у якого енергоносій був придбаний

Але це більше підходить для генераторів з великою потужністю. У таких продавців є свої клієнтські бази й вони можуть зберегти гарантійні умови. Звичайно, ви втрачаєте близько 25% від вартості енергоносія, але маєте «живі» кошти на руках.

Варіант четвертий – за можливості генератор можна віддати на потреби ЗСУ.

Я вважаю такий варіант інвестицією у наші збройні сили, які кожну хвилину оберігають наш спокій. Де-де, а там устаткування необхідне завжди у максимальній кількості. Так ви не тільки допоможете військовим зігрітися, а й наблизите Україну до довгоочікуваної перемоги.

Війна не закінчилася

Без сумніву, скорочення відключень світла – це важливі та гарні новини. Проте навіть за відсутності нових ракетних атак українська енергосистема все ще перебуває в дефіциті, який необхідно компенсувати.

Існує багато варіантів щодо того, як розпорядитися закупленими генераторами. Але аби убезпечити себе, гадаю, варто почекати з продажем устаткування. Безперебійно працюючий бізнес тримає економічний фронт. Країні потрібні ресурси та сили, а генератори допоможуть працювати, платити податки й донатити на ЗСУ.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі
Всі новини