Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Депутати пропонують оподатковувати витрати на генератори як поточні

Депутати пропонують оподатковувати купівлю генераторів і пального до них як поточні витрати. Відповідний законопроєкт № 8391 зареєстрували у ВР 27 січня 2023 року.

Як зазначають у пояснювальній записці, сьогодні для платників податку на прибуток та ФОП на загальній системі витрати на відповідне обладнання належать не до поточних витрат, а протягом 5 років через механізм амортизації зараховують до собівартості продукції.

Quote«Водночас платники єдиного податку та громадяни взагалі не мають можливості врахувати такі витрати під час сплати податків», — зазначають у документі.

Згідно із проєктом закону, пропонують встановити такі особливості врахування витрат на придбання та ремонт інверторів, акумуляторів, електрогенераторних установок і пального до них:

для юридичних осіб — платників податку на прибуток

– витрати на придбання та ремонт не підлягають амортизації та належать до витрат звітного періоду (зменшення податку на прибуток на 18% вартості);

для фізичних осіб-підприємців, крім тих, хто працює за спрощеною схемою,

– витрати на придбання не підлягають амортизації та належать до витрат звітного періоду (зменшення ПДФО на 18% від вартості);

для юридичних і фізичних осіб – платників єдиного податку

– витрати на придбання та ремонт, а також витрати на придбання 1 тис. літрів пального зменшують оподаткований дохід (зменшення єдиного податку на 5% від розміру витрат);

для громадян

– витрати на придбання та ремонт, а також витрати на придбання 1 тис. літрів пального включаються до податкової знижки (повернення з бюджету ПДФО — 18% від розміру витрат).

Нагадаємо: урядова група з дерегуляції рекомендувала Кабміну скасувати 47% дозволів і ліцензій для бізнесу.

Також на засіданні 27 січня 2023 року Кабінет міністрів України спростив нормативну базу для відновлення та захисту критичної інфраструктури.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉