Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Планові відключення електроенергії триватимуть усю зиму. Коли в Україні не відключатимуть електрику

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Фото: Facebook

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Фото: Facebook

Планові відключення електроенергії триватимуть в Україні всю зиму. Ба більше, українці зможуть отримати нормальний доступ до електрики не раніше, ніж у квітні 2023 року. Про це під час брифінгу повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Quote«Якщо ми будемо успішно приходити нові російські атаки та швидко відновлюватися після них, то квітень буде тим місяцем, коли українці отримають нормальний доступ до електрики», — повідомив він.

Харченко додав, що є кілька чинників, що впливають на скасування планових відключень. Зокрема, йдеться про:

  • потрібний обсяг закупівель обладнання для енергетичної інфраструктури;
  • час, який потрібен на доправлення обладнання;
  • графік споживання електроенергії українцями.

Харченко нагадав про план, завдяки якому спочатку Київ, а потім й інші міста зможуть уникнути тотальних відключень електроенергії. Зараз проєкт реалізується урядом, столичною міською адміністрацією та донорами. Його мета — убезпечити критичну інфраструктуру — підприємства теплокомуненерго та водоканали — від можливих блекаутів.

Quote«Йдеться про технологічні енергетичні рішення: як додати резерви генерувальних потужностей для великих міст. Щоб навіть якщо московським терористам вдасться знищити певну частину високовольтних мереж і ми не матимемо змоги доставити електрику в деякі міста, ми мали системи резервування», — розповів він.

За словами експерта, офіційні анонси цього плану мають відбутися вже скоро.

Контекст. Раніше Харченко повідомляв, що із середини лютого 2023 року в Києві можна буде не боятися блекаутів. Відповідна нова схема електроживлення буде заснована на резервній генерації, зокрема, для водоканалів і систем теплопостачання. Ця захисна «парасолька» згодом розширюватиметься й на інші великі міста України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини