Прогноз цін на новобудови під Києвом: усе вирішить випадок

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Квартира під Києвом на тлі пандемії COVID-19, вимушеної самоізоляції та небезпеки скупчення людей стає все більш виграшним варіантом. Особливо, якщо немає грошей на будинок, у якого є один вагомий плюс — власна територія.


Там хоч гопки стрибай, хоч голий по дворі бігай, себто без маски, — жодних пересторог. Хіба що сусіди через паркан покрутять пальцем біля скроні або зроблять героєм ютуба.

Можливість вийти на двір стало чи не найпопулярнішим бажанням людей по всьому світу. Тож, гадаю, серед майбутніх трендів в архітектурі житла — тераси (бодай маленькі), нормальні балкони, власні дворики на першому поверсі (колись уже були, але з часом відійшли у вічність).

Передмістя насправді вже густонаселене. І якщо так хочеться самоізолюватися, треба їхати на відстань 20 і більше км від столиці. Щоправда, чим далі — тим важче знайти багатофункціональну інфраструктуру, цікаву концепцію і самобутній стиль як в архітектурі, так і в організації місць загального користування, прибудинкової території, приватних і публічних місць.

Однак житло під Києвом зараз привертатиме до себе чимало уваги, що обернеться для якісних проєктів підвищеним попитом, а для девелоперів-трієчників — можливістю «перевзутися» (якщо вийде) і почати створювати проєкти в єдності трьох ключових критеріїв: місце — концепція — інфраструктура.

На тлі курсових гойдалок середня вартість новобудов у Київській області за місяць підскочила на 400 грн, або 2,9%.

Наразі квадратний метр під столицею в середньому коштує 14,4 тис. грн/кв. м. У доларах відбулося просідання на $30, або 5,3% до попереднього місяця, і наразі ціна становить $540/ кв. м.

Ще рік тому квадрат коштував на рівні 13,1 тис. грн і $490, себто за рік відбулося зростання на 1,3 тис. грн, або 9,9%, і на $80, або 10,2%.

За місяць населені пункти до 5 км від Києва здорожчали на 600 грн, або 4,2% — до 15 тис. грн/кв. м, від 5 до 10 км — на 900 грн, або 6,4%, до 15 тис. грн/кв. м, а від 10 до 20 км — на 500 грн, або 3,7%.

В американській валюті ціни просіли: в радіусі до 5 км — на $30, або 5,2%, до $550/кв. м; від 5 до 10 км — на $20, або 3,5%, до $560/кв. м; від 10 до 20 км — на $40, або 7,3%, до $510/кв. м.

У подальшому динаміка цін залежатиме від того, як швидко оговтається від шоку платоспроможний покупець, як багато мешканців столиці захоче мати нерухомість під Києвом, як інфляція позначиться на собівартості будівництва і що буде з цінами на будівельні матеріали.

Але найважливіший показник — попит. Він здатен зараз розвернути ціни на новобудови під Києвом до суттєвого зростання або ж залишити все в межах звичних коливань через ринкові фактори.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини

Ілон Маск у масці та астронавти на Tesla: фоторепортаж зі спроби запуску SpaceX

Космічна компанія SpaceX Ілона Маска мала 27 травня о 16:33 за місцевим часом провести найважливіший запуск в історії. Ракета-носій Falcon 9 з космічним кораблем мала вперше доправити астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС). Однак через погодні умови запуск не відбувся. Наступна спроба запланована на 30 травня. The Page зібрало фотографії зі спроби запуску ракети.

Пишний не подався на конкурс на голову Ощадбанку — джерело в Мінфіні

Андрій Пишний не став подавати свою кандидатуру на конкурс на посаду голови правління Ощадбанку.

Україна скоротить виробництво цукру на 15% — «Укрцукор»

Виробництво цукрової промисловості України в 2020/2021 маркетинговому році прогнозується на рівні 1,2-1,3 млн тонн цукру, що на 15% менше, ніж роком раніше.