Facebook Pixel

Про користь ранніх підйомів для бізнесу та життя

Олександр Задерей
мотиватор, співзасновник чотирьох видів бізнесу, співзасновник мережі рибних магазинів Forellis

Своїми секретами успіху з читачами The Page ділиться Олександр Задерей, мотиватор, співзасновник чотирьох видів бізнесу. У 2011 році Олександр переміг у конкурсі «Найкращий молодий підприємець України» в номінації «Бізнес-старт»; одружений, батько трьох дітей.

У чому ефективність ранніх підйомів

Якщо запитати мільйонерів з усього світу про те, як проходить їхній день і в чому секрет успіху, багато з них скажуть, що починають свій день дуже рано. Хел Елрод написав світовий бестселер під назвою «Магія ранку», який перевернув уявлення багатьох про розпорядок дня.

Вставати рано-вранці — це дуже корисна звичка, яку потрібно виробляти та тренувати в собі. Так, складно одночасно взяти і вирішити: все, тепер я буду прокидатися не о 10 ранку, а о шостій. Але поступово, якщо починати день на півгодини раніше, організм перебудовується та формується корисна звичка. Ще в юності я читав біографії мільйонерів і помітив, що всі вони як один починають день до сходу сонця. Я сам не встаю о 4 або 5 ранку, але прокидаюся о 6, і не важливо, будні це чи вихідні.

Прокидаючись рано, ти отримуєш дуже багато енергії, заряджаєшся на весь день, і він проходить круто та насичено. Немає цієї неприємної важкості в голові, і не потрібно розгойдуватися декілька годин, налаштовуючись на роботу. Але найголовніша причина, через яку я прокидаюся рано, — я обов'язково виділяю одну годину на себе. З шостої до сьомої ранку — це час для читання. Це та позитивна звичка, яку я формую в собі та дуже раджу іншим. Це обов'язково книги, які розвивають, іноді перегляд відео, що мотивують, на TEDх, адже для того, щоб будувати бізнес і вести за собою команду, важливо самому набратися енергії. Новини я намагаюся не читати вранці, адже часто важливі події йдуть разом із негативними, які точно не дають правильного настрою на день.

Після 7 ранку я йду в душ, снідаю та переглядаю список завдань на день, який обов'язково формую з вечора. Це дає змогу грамотно розподілити ресурси та не пропустити нічого важливого. Крім того, коли перед очима список завдань, то перебуваєш у спокійнішому емоційному стані та немає відчуття хаосу.

Про ефективність книги «Магія ранку»

«Магія ранку» Хела Елрода — дуже цікава книга, що мотивує. Але вона набагато глибша, ніж лише про звичку прокидатися о 5 ранку. Насамперед вона про формування правильних цілей, звичок. Я почерпнув із неї ідею про важливість афірмацій і на собі переконався в їх силі. Коли ви вранці тільки прокинулися, важливо сказати собі те, яким ти хочеш бути, обов'язково у формі ствердження, і зарядити себе на позитивний і продуктивний день. Згодом ви помітите, що саме такою людиною ви стали. Це не про те, що важливо лише говорити, а успіх сам прийде. Тут секрет в іншому: правильно настроюючи себе, ви робите дії, спрямовані на реалізацію задуманого. Це ж працює і в зворотний бік. Якщо ви постійно говорите про себе, що ви незграбний, то всюди знаходите підтвердження своїх переконань.

Про клуби «Магії ранку»

«Магія ранку» — це не лише книга, а й спільноти людей, яких поєднують такі самі цілі. Наприклад, бізнесмен Андрій Пивоваров організовує ранні сніданки. Саме на одному з них ми й познайомились у Херсоні. Тепер Андрій мій близький друг, хрещений батько однієї з моїх дочок і бізнес-партнер. Він один із тих людей, хто відіграв головну роль у моєму становленні як бізнесмена і подальшому розвитку. Коли я вперся в «скляну стелю», то саме Андрій показав мені, що є щось далі та вище. Як бачите, принцип магії ранку допоміг мені розширити своє оточення та зустріти справжнього друга та партнера. Тому рекомендую звертати увагу на такі спільноти: дуже ймовірно, що там ви зустрінете близьких духом людей.

Про формування графіка

Після того як я вранці приділив увагу собі, я переходжу до робочих завдань і телефонних розмов із командою. Але годині об 11 намагаюся робити перерву на пробіжку чи похід у тренажерну залу. Спорт допомагає розвантажитися і служить чудовим джерелом енергії, якої вистачає на весь день. А після занять я повертаюся до робочих питань і продовжую день.

Зазвичай мій графік розписаний на місяць наперед: у ньому відображені всі заходи, виступи, зустрічі з партнерами та командою. Після того як складений графік на місяць, я коригую тижні та дні. Пандемія внесла деякі зміни в життя моє та команди. Тепер в офісі я майже не працюю: цю функцію взяла на себе машина. У ній я проводжу робочі зуми з командами в Херсоні та Києві, займаюся організаційними питаннями, пов'язаними з відкриттям магазинів та підготуванням франшизи. Такий мобільний офіс допомагає мені всюди встигати та не витрачати час на дорогу. Крім того, це чудовий спосіб за потреби зосередитися в тиші над завданнями, адже тебе не відволікає шум опен-спейсу.

Про колесо балансу Майєра

Я переконаний, що можна бути успішним і щасливим, тільки якщо всі сфери в житті перебувають у балансі та немає перекосів в одну зі сторін. Нещодавно я усвідомив, що майже весь час приділяю роботі, а сім'я, мої хобі та здоров'я сильно просіли. Зрозуміти ситуацію з розподілом моїх ресурсів мені допомогло колесо життєвого балансу Майєра. Тепер я дуже чітко розділяю цілі за сферами бізнесу, хобі, відносин, здоров'я. Кожна з цих сфер украй важлива і дає свою енергію. До речі, саме тема балансу та встановлення цілей проходить червоною ниткою через усю книгу «Магія ранку».

Тепер якщо мій ранок присвячений собі та роботі, то мій вечір — це час для сім'ї. У мене дружина та троє дітей. Зі старшим сином, якому вже виповнилося 5 років, ми разом ходимо на тренування: нещодавно я його відвів на карате. Ми багато гуляємо, розмовляємо. Я його вчитель у житті та намагаюся передати йому знання та досвід, щоб він прийшов у дорослий світ із розумінням себе. Для мене як для батька це дуже важливо. Також у мене є дві маленькі доньки, яким я теж обов'язково приділяю час.

Я знаю, що коли є баланс у всіх сферах життя, то обов'язково приходить і успіх.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора