Фото: Free-Photos/Pixabay
Уявіть собі, що в Україні ухвалено закон, який забороняє в позитивному сенсі згадувати вареники. Тобто публічно в пресі ви не маєте права написати нічого про те, як вам подобаються вареники.
З усіх фільмів мають видалити сцени, де хтось їсть вареники й нахвалює або лає їх.
Ви не маєте права розмістити фотографії в соцмережах, де ви їсте вареники. А якщо розмістили, то ці фото соцмережі мають видалити. Інакше вони порушують закон.
Усі, хто ліпить, продає або готує вареники, не мають права замовляти рекламу, спецпроєкти, пресконференції, розміщувати пресрелізи, взагалі в будь-який спосіб доносити свою думку до будь-кого.
Ба більше, тим, хто займається варениками, заборонено працювати з рекламними та піар-агентствами.
Чому так?
Бо хтось вирішив: якщо ви їсте вареники, то ви гладшаєте. А бути жирним — це бридко.
Вареники — взагалі шкідлива для здоров'я їжа. Особливо з картоплею. Та й із капустою, і з м'ясом теж.
Що ви скажете, якщо депутати запропонують ухвалити такий закон? І не просто депутати, а представники партії «Слуга народу». Тієї самої, що має більшість у Верховній Раді.
Напевно, подумаєте, що члени цієї партії просто несповна розуму. Тобто таке могло ініціювати збіговисько неадекватних людей не інакше.
Поспішаю повідомити про те, що такий закон уже внесено на розгляд Верховної Ради. Йдеться про законопроєкт № 4212, який запроваджує точнісінько все те, що я зазначив, щодо звичайних і електронних сигарет, а також пристроїв для бездимного вживання тютюну.
Внесла його група народних депутатів, з-поміж яких Олександр Дубінський, Данило Гетманцев та Елла Рєпіна. Доклала до нього руку й Лада Булах.
За законопроєкт уже проголосували в першому читанні.
Я не знаю, чи в курсі президент Володимир Зеленський щодо ситуації із цим документом. Але останнім часом часто чую, що перша особа держави добирає людей до своєї команди за принципами телевізійного кастингу. Тобто президент дивиться, чи підходить кандидат зовні, за фактурою на ту чи іншу посаду. І зовнішні критерії відіграють основну роль.
Через те в мене запитання: коли президент вирішував, хто піде за його списками до Верховної Ради, яку роль він відводив Рєпіній і Булах як народним депутаткам? На кого вони мали бути схожі, ухвалюючи такі законопроєкти?
Моя особиста думка: вони могли грати роль лише в одному фільмі. Називається «Палата». І це дуже погане кіно. Бо коли депутати — це дивні, безвідповідальні й психічно нездорові люди, створити здорову країну, навіть заборонивши рекламу тютюну, фактично неможливо.