Фото: Free-Photos / Pixabay
Євро трохи зміцнився щодо долара після того, як інвестори почали закладати в котирування очікування, які пов'язані зі скороченням обсягів купівлі з боку Європейського центрального банку. Виникає відчуття, що тріумф європейської валюти триватиме недовго, адже висновки учасників ринку ґрунтуються лише на тому, що до протоколу нещодавнього засідання ЄЦБ було внесено побоювання щодо того, що інфляція, яка наразі досягла 3%, виявиться занадто довгою та сильною. Будь-яких інших причин очікувати зміни поточної політики регулятора немає. Нагадаємо, що на валюти розвинених країн чинять серйозний тиск масштабні заходи з підтримання економіки, які передбачають активну роботу друкарського верстата. Ринки сильно реагують на будь-які натяки на збереження або скасування стимулів як із боку ФРС, так і ЄЦБ, що має прямий вплив на курс.
Технологічний гігант Alibaba приєднався до інших китайських корпорацій, що мають намір підтримати прагнення уряду до «спільного процвітання»: менеджмент ухвалив рішення спрямувати на громадські потреби $15,5 млрд. Вони підуть на підтримку малого та середнього бізнесу, а також сільського господарства. Раніше компанія Tencent ухвалила рішення виділити на аналогічні цілі $7,7 млрд. Подібне бажання виникло у фірм після низки заходів уряду, спрямованих на посилення регулювання.
У Tesla ухвалили рішення відкласти початок постачань нової моделі Roadster через брак складників, що виник через негативний вплив пандемії на економіку. Новинку було анонсовано ще 2017 року, а продажі мали б початися 2020-го. Тепер запуск відкладається на 2023 рік.
Всесвітня організація охорони здоров'я вивчає нову мутацію коронавірусу — «Мю», яку було виявлено на початку року в Колумбії. Цей різновид вірусу викликає побоювання ВООЗ, оскільки в нього спостерігаються мутації, що вказують на ризик стійкості до вакцин. Зараз рівень інфікування знову зростає в усьому світі через поширення високозаразного штаму «Дельта».
За попередніми підрахунками, супутниковий інтернет Starlink компанії SpaceX може отримати ринок збуту розміром 6 млрд доларів. Наразі на орбіту виведено лише 1,6 тис. супутників, тоді як для охоплення хоча б 30 мільйонів користувачів потрібно 12 тисяч. Зараз процес здійснюється за допомогою ракети Falcon 9, яка робить свою роботу не дуже ефективно. Розробники планують кардинально змінити ситуацію за допомогою нової ракети — Starship, здатної нести на собі до 400 супутників. Наразі вона перебуває в стані розроблення.
В Ірландії оштрафували WhatsApp (належить Facebook) на рекордні 225 млн євро. Компанію звинуватили в порушенні прав конфіденційності — передачі користувацьких даних іншим компаніям Facebook.
У Польщі ввели режим надзвичайного стану в деяких районах на кордоні з Білоруссю внаслідок різкого зростання нелегальної міграції. У Європейському Союзі звинувачують президента Олександра Лукашенка у використанні мігрантів у рамках гібридної війни для здійснення тиску на ЄС у відповідь на введені санкції.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора