Фото: Free-Photos / Pixabay
Початок серпня буде хвилюючим для інвестиційного співтовариства. Новинні тригери обіцяють підвищену торгову активність. Індекси США переважно ризикують зірватися з максимальних цінових рівнів за всю історію. Серед подій, за якими варто спостерігати, — індекс ділової активності виробничого сектора в світі, дані з ринку праці в Америці, сектор послуг за підсумками липня. Крім того, все ще публікуються корпоративні звіти компаній США.
Уже в понеділок європейські фондові індекси виросли разом із ф'ючерсами на індекси США, оскільки позитивні корпоративні доходи й економічні дані компенсували побоювання з приводу репресивних заходів із боку Китаю і поширення варіанта дельта-вірусу. Автовиробники і роздрібні торговці лідирували в індексі Stoxx Europe 600. Пік доходів таких підприємств як HSBC Holdings Plc, Axa SA і Heineken NV підтримав настрої, в той час як Meggitt Plc виріс більш ніж на 60% після прийняття пропозиції про поглинання. Побоювання з приводу дельта-варіанту COVID-19, схоже, просочуються на ринки волатильності, як тільки починається традиційно складний місяць серпень.
Ми бачимо ризики для американських індексів в тому, що немає реакції на позитивну статистику компаній США. Значить — ринок врахував це заздалегідь, і інформаційний негатив, якщо з'явиться на цьому тижні, може стати причиною для корекції цих активів вниз. Пізніше, як доповнення, додасться ризик дельта-варіанта COVID-19 як загроза майбутнім економічним показникам компаній. Для золота в світі така ситуація може стати причиною зростання, оскільки за корекції цін на акції та індекси інвестори переводитимуть кошти в криптовалюту й метали.
Вже зараз ми знаємо, що заводи єврозони рекордними темпами наймають нових робітників, щоб не відставати від стабільно високих замовлень. Згідно з опитуванням менеджерів із закупівель, проведеним IHS Markit, минулого місяця зі створення робочих місць лідирували Німеччина й Австрія. Виробники продовжували стикатися зі значними вузькими місцями в ланцюжку поставок і перекладати зростаючі витрати на клієнтів. Тобто ризик інфляції зберігається по всьому світові, а це ще один дзвіночок, що золото в будь-який момент дорожчатиме. Його куплять як захисний інструмент від інфляції.
Для гривні в Україні ризиків падіння немає. Підвищення облікової ставки до 8%, відсутність попиту на валюту в країні, а також стабільна експортна активність обіцяють спокійне завершення року для валютного ринку загалом. Середній курс продажу готівкового долара США з 2 до 8 серпня коливатиметься близько 27 гривень.
Звертаючись до теми пандемії, відзначимо, що світ готується до нової хвилі інфекцій COVID-19. З кінця січня 2020 року пандемія коронавірусу заразила 195 мільйонів людей і вбила 4,2 мільйона чоловік у всьому світі. Епіцентр пандемії протягом року зміщувався з Китаю до Європи, потім у США, а тепер у країни, що розвиваються, такі як Бразилія. Найбільше інфекцій зареєстровано в США та Індії, на їхню частку припадає третина випадків.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора