Немає зараз для фінансових ринків важливішої теми, ніж фінансові вливання з боку держави.
І саме про це йтиметься під час слухань у комітетах Конгресу та Сенату США цього тижня. Основні доповідачі — голова ФРС Пауелл і міністр фінансів Мнучін. Головний пункт порядку денного: як врятувати економіку?
Фактично Пауелл уже дав відповідь на це питання, коли заявив, що «прийдешня економічна криза — найгірша за все наше життя. Потрібен час, щоби повернутися до тих рівнів економічної активності й безробіття, які були на початку року, а для цього потрібна безперервна підтримка з погляду монетарної та фіскальної політики».
І якщо Пауелл поки що свою роботу робить добре — принаймні так вважають більшість експертів, то з фіскальною політикою не все так гладко. Уже майже півтора місяця в Конгресі США точаться дебати між республіканцями під проводом Білого дому та демократами, які сподіваються його зайняти в листопаді, щодо розміру «коронавірусної» допомоги.
Результатів поки жодних — позиції сторін є дуже далекими одна від одної, і, схоже, що до виборів рішення не бачити. А без фінансової допомоги, як сказав Пауелл, «є значні ризики негативного сценарію розвитку подій в економіці». Перекладаючи з політичної мови на просту, справи кепські.
На вірусних фронтах особливого прогресу немає. Наприкінці минулого тижня президент США заявив, що вакцина може бути готова вже до виборів, але його заяву швидко спростувало експертне співтовариство, яке заявило, що прогрес у розробці вакцини не залежить від риторики Трампа та потреб його виборчої кампанії.
Робота над вакциною йде своєю чергою і, якщо все розвиватиметься за планом, то масова вакцинація в США розпочнеться в другому-третьому кварталах 2021 року. Можна припустити, що в ЄС та інших розвинених країнах це станеться в ті самі строки. Коли справа дійде до віддаленіших куточків планети, ніхто не знає.
У корпоративному світі найочікуванішою подією, мабуть, стане Tesla Battery Week, який розпочинається у вівторок і де компанія представить свої останні технологічні розробки.
Раніше всі чекали на вересень, щоби побачити новий диво-телефон від Apple, але, схоже, що часи змінюються, і акумуляторні батареї стали для людства цікавішими. А можливо, річ у тім, хто і як підігріває інтерес до подібних подій. Погодьтеся, що в харизматичного Маска це виходить чудово.
Ось і зараз він уже встиг написати кілька твітів про те, що цього тижня світ побачить «багато захопливих речей».
Аналітики теж чекають чудес і підвищують прогнозну вартість акцій компанії, пов'язуючи це з новими технологічними досягненнями, які, як очікується, представлять у наступні кілька днів Маск і Ко. Й одним із таких чудес може стати батарея з ресурсом у мільйон миль.
Ще одним технологічним проривом може стати зниження вартості виробництва батареї до $100/kWh. І якщо це станеться, то Tesla отримає величезний простір для цінового маневру, що може зробити її автомобілі набагато конкурентнішими на ринку з погляду ціни.
«Ця музика буде вічною, якщо я заряджу батарейки», — співав класик радянського року. Крім твіту про «тиждень батарей», Маск також випустив цікаве звернення до співробітників Tesla, попросивши їх «піднапружитися» наприкінці місяця, щоби компанія могла домогтися видатних квартальних результатів.
Природно, що звернення одразу ж стало надбанням широкої громадськості й, імовірно, позитивно позначиться на вартості акцій компанії. Зараз вартість Tesla становить $412 млрд. Цікаво, скільки б коштувала компанія, якби замість Маска нею керувала така ж талановита, але не така харизматична й публічна людина?
Чого чекати? Вересень і жовтень історично не найпростіші місяці для ринку акцій. Після практично безперервного зростання протягом літніх місяців ми бачимо, що в останні тижні волатильність збільшується, усе більше інвесторів починають звертати увагу на економічні реалії і з острахом дивляться в майбутнє.
Головним для ринків залишається питання фінансових вливань, і без рішення американських законодавців ринки навряд чи відчують твердий ґрунт під ногами. Готуємося до волатильності!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора