3 січня 2020 року набуло чинності оновлення п.14 розділу першого Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків і кореспондентських рахунків банків-резидентів і нерезидентів, затверджене постановою Правління НБУ від 27.12.2019 р. № 162.
Тепер ФОП може витрачати кошти з «підприємницького» рахунку тільки для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності.
Витрати безпосередньо залежать від виду діяльності підприємця, який вказано при реєстрації. Рух коштів також не має суперечити чинному положенню про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженому постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.
- Читайте також: Підвищення лімітів для ФОП: Рада прийняла антиофшорні поправки до Податкового кодексу
Суб'єкти господарювання, які мають поточні рахунки в банках і зберігають на цих рахунках кошти, можуть здійснювати розрахунки за своїми грошовими зобов'язаннями як у безготівковій, так і в готівковій формі у відповідності до вимог та обмежень, визначених положенням.
У майбутньому з поточного рахунку ФОП не можна буде здійснювати операції, пов'язані з власними потребами фізичної особи. Для таких операцій рекомендується перераховувати кошти на власні поточні рахунки.
Обмеження обороту готівкових коштів дозволить податковим органам відслідковувати не тільки доходи, але й витрати платника податків.
Однак зазначене перерахування є можливим тільки після підтвердження сплати податків і зборів та відсутності заборгованості по них. Якщо це відноситься до коштів на рахунку, за якими строк сплати податків не настав, то це, можливо, призведе до сплати податків завчасно.
Запровадження цієї норми дасть більше прав органам податкового контролю та банкам контролювати ФОП. Паралельно з цим нововведенням з'являться інструкції банків щодо порядку зняття готівкових коштів з власних поточних рахунків фізичних осіб.
Обмеження обігу готівкових коштів і переведення у розрахункові операції з використанням карткової системи дозволяє податковим органам відслідковувати не тільки доходи, але й витрати платника податків.
Виведення грошей з тіньового готівкового сектора дозволить поповнити бюджет і спрямувати кошти на розвиток країни.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора