Facebook Pixel

Кібербезпека як невіддільний складник легального гемблінгу

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Сьогодні питання кібербезпеки для України є актуальним як ніколи. Саме зараз, під час повномасштабної війни, що розв’язала Росія проти України, з боку агресора відбуваються постійні спроби дестабілізувати роботу української банківської системи. Частиною такої підривної діяльності є пряме шпигунство через намагання отримати персональні дані про наших громадян і їхні банківські рахунки.


Джерелом такої інформації можуть стати погано захищені канали транзакцій грошових коштів у мережі інтернет. Насамперед це стосується тих, хто купує товари та послуги онлайн, зокрема, грає в азартні ігри на сайтах неліцензованих операторів, тобто в нелегальному гральному сегменті.

Зрозуміло, що зараз гемблінговий трафік в Україні суттєво знизився, але завжди варто пам'ятати, що тільки легальний організатор азартних ігор зможе захистити ваші дані від крадіжки.

Нині Україна стрімко увірвалася у світовий порядок денний. Однак разом із багатьма країнами, громадськими організаціями та приватними особами, які допомагають нам у боротьбі з ворожою навалою, є й безліч шахраїв, яким кортить заробити на чужих негараздах.

Зокрема, багато нелегальних гемблінгових сайтів швидко зорієнтувалися й таргетуватимуть рекламу та пропозицію зіграти для українців, де б вони не перебували – на батьківщині чи за її межами. Тому не ведіться й не грайте там, де вам розповідають про «велику ймовірність отримати купи золота». І не важливо, де ви зараз – за кордоном чи в Україні.

Однак використання онлайн-ресурсів неліцензованих операторів азартних ігор для спроб отримати доступ до персональних даних гравців – не лише українська проблема. Нелегальний гемблінговий трафік, атаки на легальні сайти та спроби поцупити кошти і приватну інформацію – це проблема, яка з кожним роком посилюється в усьому світі.

Так, в EGBA (European Gaming and Betting Association) нещодавно констатували, що останніми роками, за даними різних структур, що опікуються безпекою, у Європі чітко простежується тренд на кібератаки проти сервісів і сайтів легальних організаторів азартних ігор. Мета – доступ до карток і коштів гравців. Наприклад, згідно з даними компанії Imperva, яка працює у сфері гарантування кібербезпеки, у 2020 році саме гемблінгові сайти становили 28% глобального трафіку.

З огляду на всі ризики та небезпеку, на яку чим далі, тим більше наражатимуться сайти легальних операторів і їхні відвідувачі, EGBA створила нову групу експертів, аби допомогти підтримувати й координувати зусилля своїх членів для протидії новітнім загрозам кібербезпеки щодо азартних сайтів.

Група дасть змогу членам EGBA обмінюватися інформацією один з одним про останні кіберзагрози та атаки, співпрацювати для відстеження й усунення інцидентів, виявлення та усунення вразливостей у системі безпеки, а також для впровадження новітніх передових практик у галузі кібербезпеки.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора