«Картинка» вартістю $11 млрд — прогноз на тиждень

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Попри спекотне літо та сезон відпусток життя не зупиняється.

Про це свідчить насичений перелік основних «запланованих» тем цього тижня: можливе рішення Конгресу США щодо нового пакета «коронавірусної допомоги», звіт про ринок праці за липень і корпоративні результати, сезон яких ще не закінчився.


Ну і, звісно, не можна виключати різних непередбачуваних подій.

Telegram Logo

Наприклад, якщо раптом президенту Трампу на додаток до закриття консульства в Х'юстоні та заборону TikTok заманеться зробити який-небудь новий несподіваний випад у бік Піднебесної. У передвиборчому запалі будь-що може трапитися...

Демократи проти республіканців. Не секрет, що без фінансових ін'єкцій з боку центральних банків і урядів стан глобальної економіки та фінансової системи зокрема був би набагато гірше, ніж зараз.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За останні кілька місяців обсяг фінансової допомоги в усьому світі склав понад десять трильйонів доларів. Чемпіоном з друкування грошей стали США, які аж до кінця липня видавали своїм безробітним по $600 на тиждень.

Але строк дії пакету допомоги добіг кінця, і необхідно ухвалити новий, навколо якого й розігралася битва між демократами та республіканцями.

Перші наполягають на новому пакеті обсягом $3 трлн, що передбачає продовження виплат по $600 на тиждень, а також включає прямі виплати безробітним і додаткову фінансову допомогу місцевим урядам для проведення тестування на вірус, надання медичної допомоги, субсидування соціального житла та шкіл.

Республіканці наполягають на тому, що $1 трлн достатньо, погоджуючись надавати таку ж само допомогу, що пропонують демократи, тільки у меншому обсязі. Остаточного рішення поки що немає, і затримка виплат може мати дуже серйозні наслідки для американської економіки.

На думку Pantheon Macroeconomics, «затримка у виплаті допомоги знижує рівень споживання на $12 млрд на тиждень, а це близько 3,3% тижневого ВВП».

Скільки часу може тривати протистояння, ніхто не знає, але, за інформацією тієї ж Pantheon Macroeconomics, «розбіжності в позиціях сторін є настільки великими, що шанси на ухвалення рішення до того часу, як політики вирушать на літні канікули з 10 серпня по 7 вересня, тануть на очах».

Звіт про ринок праці за липень. А поки політики сперечаються з приводу знедолених американців, попутно вирішуючи свої передвиборчі завдання, безробіття у США продовжує залишатися на рекордно високому рівні.

Більше деталей про стан ринку праці ми дізнаємося у п'ятницю, коли буде опубліковано звіт про ринок праці за липень.

Економісти, опитані Bloomberg, очікують, що в липні рівень безробіття знизиться до 10,5% з 11,1% у червні та 13,3% у травні.

Попри загалом позитивну динаміку, ситуація залишається критичною, адже нинішній рівень безробіття перевищує докризові показники майже втричі.

Ба більше, негативна динаміка первинних заявок з безробіття, що спостерігається в останні два тижні, теж не вселяє оптимізму.

Сезон корпоративних результатів триває. На сьогодні компанії, що становлять дві третини капіталізації S&P 500, уже відзвітували і, за даними FactSet, 84% з них продемонстрували результати кращі за нижню межу прогнозованого аналітиками діапазону.

Це найкращий результат з 2008 року, коли FactSet почала відстежувати збіг прогнозних і фактичних результатів.

Щоб не вдаритися у нестримний оптимізм, варто сказати єдине: цього сезону діапазони були широкими як ніколи з огляду на безпрецедентний влив пандемії на глобальну економіку та відсутність прогнозів з боку компаній.

Звісно, після того, як уже відзвітував FAANG і зробив це блискуче, ефекту бомби, що розірвалася, чекати не варто.

Але все ж таки світ складається не тільки із супертехнологій, і цікаво буде поглянути на звіти багатьох відомих компаній, що представляють традиційну економіку: Disney, Bristol-Myers Squibb, Hilton і багатьох інших, а також на компанії, що вражають уяву інвесторів яскравими розповідями про чудове майбутнє.

Наприклад, у вівторок ми дізнаємося, як поживає Nikola — виробник вантажівок, що працюють на електриці та водні, який поки що не зібрав жодної машини, але якого вже оцінили у $10,8 млрд.

Ось що означає майстерність презентації, яку помножено на жадібність інвесторів!

Доброго всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини